Презентація нового посібника

Одним із пріоритетних завдань сучасних загальноосвітніх навчальних закладів із мовами навчання національних меншин – це вивчення, поглиблення та удосконалення знань із української мови.

Актуальність цього питання виникла досить давно. Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти України прийняли пакет документів, направлених на удосконалення мовної політики у цьому напрямку. Основним нормативним документом, яким керуються  установи освіти є наказ МОН «Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки»  від 26.05.2008 №4.
У рамках цієї програми Закарпатським інститутом ППО проводяться інструктивні-методичні, науково-практичні семінари, конференції, зустрічі з авторами навчальних програм, підручників та посібників щодо підвищення ефективності викладання української мови у школах з мовами навчання національних меншин області.
З цієї метою 18-19 вересня 2013 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та у місті Виноградів відбулися зустрічі з О.Н.Хорошковською,  автором «Навчальної програми з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з угорською мовою викладання» (1-4 класи) та авторами підручника «Українська мова. Усний курс» (1 клас) для загальноосвітніх навчальних закладів з угорською мовою» О.Н.Хорошковська, К.З.Повхан (рекомендовано МОНмолодьспорту України).
Учителі Ужгородського та Виноградівського районів, які викладають українську мову у початкових класах у школах з угорською мовою навчання, обговорили наступні питання: зміст та структура навчальної програми з державної мови для початкових класів та підручника для 1 класу з української мови.
Автори запропонували цікаві та ефективні методичні прийоми, які сприяють успішному викладанню державної мови у багатонаціональному середовищі на початковому етапі навчання. Окрім цього, О.Н.Хорошковська, завідувач лабораторним навчання української словесності у школах національних меншин України та діаспори Інституту педагогіки НАПН України презентувала експериментальний посібник із навчання української грамоти для загальноосвітніх навчальних закладів із угорською мовою навчання, а також нову монографію «Теоретико-методичні засади навчання української мови і мовлення у школах І ступеня з мовами викладання національних меншин України».
Учасники зустрічі отримали від автора в подарунок підручники, що стануть доречними в навчальному процесі.