Міжнародний українсько-словацький проект „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc”

IMG 6535

Відповідно до угоди між Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та Пан'Європейським університетом (Paneurópska vysoká škola, м. Братислава, Словацька Республіка) щодо реалізації міжнародного українсько-словацького проекту „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc” 24 квітня на базі лінгвістичної гімназії ім. Т.Г. Шевченка Ужгородської міської ради Закарпатської області відбувся семінар із впровадження результатів проекту. Партнерами в організації проведення семінару були громадські організації „Центр європейської політики (м. Братислава, Словаччина) та „Агенція досліджень регіонального соціуму „Карпатія” (м. Ужгород).

Вітаючи учасників та гостей заходу, Олександр Білак, заступника мера міста Ужгород, наголосив, що тісна співпраця зі словацькими колегами допомагає втілювати інноваційні проекти, створювати нові продукти, цікаві для педагогічної громади та молоді.
Представляли проект „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc” Мартін Кріж, учитель НВК „Нарнія” (м. Братислава, Словаччина) та Каміл Сладек (СЕР, м. Братислава, Словаччина), які наголосили на розроблених інноваційних методах використання 3D моделей пам’яток культури та природи Східної Словаччини та Закарпаття в навчальному процесі.
У рамках семінару інтерактивні заняття для вчителів закладу з використанням продуктів проекту провели Олена Ганич, учитель Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району, Оксана Савко, завідувач Великоберезнянського методичного кабінету, Віктор Орос, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Наступного дня учасники проекту презентували напрацювання та здобутки науково-педагогічним працівникам Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та слухачам курсів підвищення кваліфікації. Тетяна Палько, директор інституту, наголосила, що педагогічні працівники із Закарпаття та Словаччини створили унікальний продукт, використання якого допоможе стерти кордони між країнами-сусідами та втілити розроблені матеріали у навчально-виховний процес.
Присутні здійснили віртуальні подорожі історичними пам’ятками Словаччини та Закарпаття, використовуючи продукт проекту, 3D моделі пам’яток історії, виготовлені працівниками Пан'Європейського університету та ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, який завантажили на мобільні телефони.