„Активний громадянин – ефективна влада”

Проект „Активний громадянин – ефективна влада” започатковано у зв’язку зі зміною парадигми громадянської освіти й надає молодим людям необхідні знання про своє громадянство через реальні дії. Ми навчаємо їх бачити проблеми в оточенні, визначати можливі рішення (політику) для поліпшення поточної ситуації та розробляти ефективні заходи для того, щоб державні органи могли виконувати свою роль та забезпечити належне виконання волі громадян. Таким чином плануємо зробити свій внесок на зменшення громадянської пасивності та небажання органів влади ефективно виконувати свою місію. У ході роботи ми хочемо сфокусувати увагу на зміні мислення не тільки молоді, але також вчителів, молодіжних працівників та персоналу державного управління. Ціллю є також сприяти появі партнерських відносин між громадянським суспільством та державними органами влади, з тим щоб досягнуті зміни могли мати шанс залишитися і після завершення проекту.

Протягом усього проекту з допомогою навчальних семінарів та консультацій молоді люди у віці 15 – 18 років здобувають досвід виробляти якісні пропозиції щодо формування державної політики, яка може сприяти вирішенню дефінованих ними проблем місцевої громади. В той же час, завдяки партнерству з шкільними активістами та молодіжним працівниками (вчителями, громадськими діячами) формується методологія громадянської освіти, заснована на ставленнях, навичках та знаннях, найперше, для вирішення реальних проблем.
Проект реалізується у 12 містах України. Його учасниками є 36 команд із 12 шкіл. У попередньому етапі проекту ми провели підготовчий тренінг для 16 вчителів, методистів та молодіжних працівників, а також чотири регіональні семінари з учнями в Ужгороді, Миколаєві, Запоріжжі та Полтаві. У результаті цих навчальних подій всі команди учасників розробили базові проекти з покращення довкілля та ефективної взаємодії місцевої громади. На сьогодні триває реалізація учнівських проектів за консультативної підтримки групи експертів СЕРу.
Упродовж січня-лютого 2019 року відбуваються семінари, де учні представляють свої проекти. Кращі дві команди з кожного регіону пройдуть до фіналу, який відбудеться в Києві 8-9 квітня 2019 року і включатиме презентаційний та інформаційний семінари для зацікавлених сторін, таких як Міністерство освіти України, ДНУ Інститут модернізації змісту освіти та інших. Нагородою команді, що виграє, стане навчально-пізнавальна поїздка до Словаччини, яка відбудеться в червні 2019 року. Поїздку буде здійснено разом з переможцем словацького проекту „Активний громадянин” – ефективна влада.
Кінцевим результатом проекту буде відео або серія відеороликів з реалізації проекту з навчальним та методико підтримуючим вмістом.
Партнерами проекту в Україні є громадська організація „Світ розвитку суспільства” та обласні заклади післядипломної педагогічної освіти (ІППО) Ужгорода, Миколаєва, Запоріжжя, Полтави та державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО).
Проект реалізується Центром європейської політики Братислави ( www.cep.sk ) та „Світ розвитку суспільства” Ужгород (www.facebook.com/World.of.development/) за партнерської підтримки ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”, Закарпатського, Запорізького, Миколаївського та Полтавського інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Фінансова підтримка надається Агенцією SlovakAid ( www.slovakiad.sk ) та Фондом Конрада Аденауера ( www.kas.de/web/slowakei ).