«Культура добросусідства» завітала на Закарпаття

11 жовтня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація освітнього проекту «Культура добросусідства». Гостями заходу були Маргарита Анатоліївна Араджионі, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України (Кримська філія), Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» та старший викладач кафедри управління освіти Кримського Республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Сімферополь). Приїзд кримчан і проведення презентації стало можливим завдяки підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти представляли: Тетяна Палько, директор; Марія Баяновська, кандидат педагогічних наук, доктор філософії, доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти; Іван Лазар, завідувач кабінету координаційно-методичної діяльності.
Директор інституту, відкриваючи захід, наголосила, що форма роботи сьогоднішнього заходу неординарна, але надзвичайно корисна та цікава. Тетяна Василівна привітала гостей із далекого і теплого Криму. Спілкування з гостями з інших регіонів вносить різноманіття. Розповідаючи присутнім про мету та ціль приїзду кримчан, зауважила, що наш край славиться не лише мальовничою красою, гостинністю, а й багатонаціональністю. Тетяна Палько побажала учасникам заходу творчої та плідної праці, взаєморозуміння з організаторами та багато позитиву.
Учасники семінару – керівники загальноосвітніх навчальних закладів, які проходять курсову перепідготовку. Освітній проект зацікавив присутніх із самого початку. Маргарита Араджионі розпочала презентацію курсу з ігрової розминки, яка не лише стимулювала курсантів до праці, а й створила дружню, привітну атмосферу у залі. Організатори наголосили на основних моментах курсу: гендерна рівність, час і термін проживання у краї, діалог культури, творча організація навчально-виховного процесу, що і показали під час презентації.
Робота тривала чотири години поспіль, але слухачів настільки захопила форма проведення, організація та власне організатори, що час минув непомітно.
Марія Баяновська та Іван Лазар підвели підсумки презентації курсу та провели анкетування учасників.