Всеукраїнська нарада керівників департаментів/управлінь освіти і науки та директорів/ректорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти

sumy8

19 травня у м. Сумах розпочалася Всеукраїнська нарада керівників департаментів/управлінь освіти і науки та директорів/ректорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, яку проводили представники Міністерства освіти і науки України та освітяни Сумщини.

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, наголосила на основних пріоритетах діяльності Уряду у сфері освіти, а також відповіла на запитання присутніх щодо функціонування літніх таборів, фінансування професійно-технічної освіти, ліцензування приватних ЗНЗ та ДНЗ, забезпечення підручниками учнів 4, 7 та 8 класів. Керманич зауважила, що заклади післядипломної педагогічної освіти повинні долучитися до розробки нових стандартів підготовки вчителя. Також на конференціях, семінарах повинні виноситися питання, що стосуватимуться підготовки формування мовних шкіл.
Заступник міністра Павло Хобзей звернув увагу на підпорядкування закладів професійно-технічної освіти, створення опорних навчальних закладів, забезпечення шкільними автобусами, охоплення дітей дошкільною освітою тощо.
Завдання з реалізації регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти окреслив директор департаменту професійної освіти МОНУкраїни М.С. Кучинський.
Начальник відділу дошкільної освіти МОН України Тамара Парасюк акцентувала увагу на охопленні дошкільною освітою, зауважила про зміни у законодавстві щодо функціонування дошкільної освіти: санітарний регламент, зміни у штатних розписах ДНЗ, ліцензування приватних дошкільних закладів тощо.
Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, підняв питання мінімальної кількості учнів у школах, у першу чергу – в сільських, та їхнього фінансування за рахунок субвенції.
Сергій Дятленко,заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, вів мову про шляхи створення опорних шкіл (планується 198 опорних школи). Зокрема, для забезпечення ефективності цього процесу є потреба в 192 автобусах, ремонті чи будівництві 3315,6 км доріг, матеріально-технічне забезпечення шкіл.
Виконуючий обов’язки директора Інституту модернізації змісту освіти Юрій Завалевський роз'яснив порядок закупівлі підручників для 8 класу, наголосивши, що у багатьох областях залишається невирішеною проблема із забезпечення підручників, у першу чергу для учнів 4 та 7 класів.
Оскільки нарада проводилася на базі Сумського державного університету, проректор університету Володимир Любчак презентував систему роботи з дистанційного навчання як ефективну модель удосконалення якості освіти.
Учасники Всеукраїнської наради братимуть участь у роботі тематичних круглих столах, основними питаннями яких є завершення навчального року, оптимізація мережі навчальних закладів, модернізація змісту освіти та підвищення кваліфікації працівників опорних шкіл.

sumy2 1

sumy2 2