VІ Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу "Культура добросусідства" в закладах освіти України

kd

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України щодо розвитку громадянської освіти, соціальної компетентності, задоволення освітніх потреб представників національних меншин, розвитку навичок успішної міжкультурної комунікації, зниження конфліктного потенціалу в суспільстві у Закарпатській області проводиться адаптація й апробація комплексу програм наскрізного інтегрованого курсу "Культура добросусідства".
17 січня 2019 року у м. Харкові розпочато VІ Робочу нараду з питань апробації та впровадження курсу "Культура добросусідства" в закладах освіти України, учасниками якої стали представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

kd4

Відкрив захід Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, а також наголосив на зацікавленості та підтримці Міністерства освіти і науки України щодо впровадження курсу "Культура добросусідства". Зауважив, що курс потрібно пропагувати в усіх регіонах держави через його актуальність та необхідність у сучасних умовах розвитку освіти.

kd5

Модератором пленарного засідання був Олег Смірнов. Про апробацію і впровадження курсу "Культура добросусідства" у 2017/2018 н.р. і плани роботи на 2019 рік від ІДЦ "Інтеграція та розвиток" розповіла Маргарита Араджионі. Світовий досвід впровадження полікультурної і міжкультурної освіти окреслила Ірина Брунова-Калісецька.
З іноземних гостей був присутній радник Посла Норвегії в Україні Пітер Пауль, який заглянув в історію та закцентував на спільних рисах українського та норвезького народів.
Поділилася досвідом про освіту Сумщини Вікторія Гробова, директор департаменту освіти і науки Сумської ОДА. Іван Прокопенко, ректор Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, звернув увагу на виховання дітей, адже багато проблем у дорослому житті приховано у недостатньому вихованні з дитинства. Наголосив на перспективності проекту: "Миру потрібно вчитися, адже сусідів не обирають, до них потрібно призвичаїтися, навчитися жити з ними в мирі та вміти робити добро, тому за такими проектами майбутнє".
Подальша робота засідання наради розділена за тематичними секціями і триватиме до 19 січня. Працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти взяли участь у нараді та модерували секції. Ганна Рего, доцент кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО, кандидат педагогічних наук, доктор філософії (PhD), модерувала роботу секції щодо досвіду роботи закладів дошкільної освіти за програмами курсу "Культура добросусідства", у якій презентовано фрагмент заняття "Ми різні" (Інна Лалуд (Одещина) та аспекти комплексного впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ у роботі з батьками (Неля Лисенко, Людмила Опеньок (Київщина).
Тетяна Палько, директор Закарпатського ІППО, доцент кафедри педагогіки та психології, кандидат психологічних наук, 18 січня презентуватиме воркшоп "Як говорити з підлітками або з батьками про складне минуле?".
Робота наради спрямована на обговорення проектів створення на основі програм курсу "Культура добросусідства" програми для Нової української школи, проектів з розвитку громадянської освіти партнерів у проекті "Долучайся!", обмін досвідом закладів загальної середньої освіти, у яких проходить апробація курсу, наступність програм і методів курсу в ЗЗСО, соціальну згуртованість та ін.

kd3 kd2

kd6