Всеукраїнський тиждень дошкільної освіти!

1Вельмишановні ДОШКІЛЬНИКИ!
Щиро вітаємо з першою ювілейною датою з відзначення Всеукраїнського Дня ДОШКІЛЛЯ.
У 2010 році на І Всеукраїнському з'їзді працівників дошкільної освіти прийнято рішення щодо відзначення свята, створення асоціації працівників дошкільної освіти.
З нагоди Дня дошкілля, який цього року відзначається 26 вересня, Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, підкомітетом з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України організовано Всеукраїнський тиждень дошкілля 20 – 24 вересня 2021 року.
У рамках Всеукраїнського тижня дошкільної освіти Міністерство освіти і науки України провело Форум „Дошкільна освіта України 30”. Під час урочистого відкриття Форуму Сергій Шкарлет повідомив, що стратегічними цілями державної політики у сфері дошкільної освіти є: забезпечення її доступності подолання черги до закладів дошкільної освіти, розширення мережі закладів, зокрема приватних, забезпечення безперешкодного доступу до них, створення сучасного розвивального інклюзивного освітнього простору.
Тому головною метою державної політики у галузі дошкільної освіти є забезпечення доступної та якісної освіти для всіх дітей відповідного віку, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі. „За роки незалежності Україна зробила істотні кроки на шляху формування, реалізації та розвитку державної політики в дошкільній освіті. Сучасна дошкільна освіта базується на принципах якості, доступності та наступності, що є цілісною системою розвитку дітей раннього та дошкільного віку”, – зауважив Міністр.
Під час виступу Міністра було чітко зазначено, що ключовими завданнями на цей та найближчі роки є продовження реформування системи дошкільної освіти:
  • ухвалення нової редакції Закону України „Про дошкільну освіту” та його імплементація;
  • затвердження професійних стандартів „Вихователь закладу дошкільної освіти”, „Керівник (директор) закладу дошкільної освіти” та їх імплементація;
  • розширення мережі закладів дошкільної освіти в територіальних громадах, зокрема, за рахунок державно-приватного партнерства та приватних закладів;
  • створення системи забезпечення якості дошкільної освіти;
  • запровадження автоматизованої системи організації та управління у сфері дошкільної освіти;
  • створення сучасного, безпечного та інклюзивного освітнього простору для всіх дітей;
  • підвищення статусу та соціальних гарантій педагогічних працівників сфери дошкільної освіти;
  • підвищення кваліфікації та сприяння професійному зростанню педагогів закладів дошкільної освіти;
  • затвердження освітніх програм для дітей дошкільного віку відповідно до оновленого Стандарту;
  • упровадження сучасних освітніх методик та технологій в освітній процес закладів дошкільної освіти.
„Низка завдань – попереду, працювати є над чим. Упевнений, що спільними зусиллями Міністерства, профільного комітету Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування в нас усе вдасться. Дякую кожному з вас за ті позитивні зміни, які вже відбулися та, які чекають нас попереду”, – зазначив Сергій Шкарлет.
До вітання всіх працівників дошкільної освіти долучилисяГолова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, народні депутати України – Воронов В.А., Гришина Ю.М., Василь Кремінь, президент НАПН України,Русла́н Гурак, голова Державної служби якості освіти, Алла Богуш, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України та інші.
За плідну працю в галузі дошкільної освіти нагороджено почесними грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України кращих науковців, педагогічних працівників дошкільної освіти країни.
Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи.
Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху – непросте завдання, але від його успішного вирішення залежить наше майбутнє. Той фундамент, який закладається з самого дитинства, слугує опорою та основою в подальшому житті.
Всеукраїнський тиждень дошкільної освіти розпочав свою роботу, тож запрошуємо відвідати заходи, науково-практичні вебінари, конференції згідно з програмою, що додається.
ПЛАН ЗАХОДІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ДОШКІЛЛЯ 20 – 24 вересня 2021 року
Так, 22 – 23 вересня відбудуться вебінари, до яких можна підключитися онлайн. Усі посилання на вебінари надані у програмі заходів.
22 вересня 2021 року:
9.30 – 10.10, Освіта дітей раннього та дошкільного віку: виклики та перспективи
10.20 – 11.00, Проєктування цифрового освітньо-виховного середовища для раннього розвитку дітей
11.10 – 11.50, Прийняття дитиною дошкільного віку цінностей: досвід упровадження
12.00 – 12.40, Вихователь і дитина: перспективи подальшого впровадження педагогічної системи „Впевнений Старт”
23 вересня 2021 року:
9.30 – 10.10, Новий формат освітнього середовища для дітей дошкільного віку
10.20 – 11.00, Послуги раннього втручання для дітей з особливими освітніми потребами: досвід та перспективи
11.10 – 11.50, Організація здорового харчування в закладах дошкільної освіти
12.00 – 12.40, Як успішно взаємодіяти з батьками: партнерство в дії
12.50 – 13.30, Як керівникові почуватися впевнено під час перевірки закладу дошкільної освіти.