„Формування елементів екологічної свідомості, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до природи”

dowУ рамках підвищення кваліфікації педагогів закладів дошкільної освіти 15 грудня відбулася науково-практична конференція „Формування елементів екологічної свідомості, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до природи”.
Учасники конференції: науковці Палько Т.В., Рего Г.І., Сігетій І.П., Грабовський О.В., методисти кабінету методики дошкільної та початкової освіти Майор Н.С., Романчак О.О., вихователь-методист Мукачівського закладу дошкільної освіти №10 Мельник О.Ю., вихователі закладів дошкільної освіти області мали змогу обговорювати актуальні проблеми екологічного стану планети. Акцентувалася увага на те, що блага людської цивілізації, нові технології, що полегшують наше життя, спричиняють утворення значної кількості побутових відходів; збереження життя на планеті залежить безпосередньо від рівня і темпів формування екологічної культури. Батьки, педагогічний колектив, громадськість є прикладами поводження з побутовими відходами, а початкові екологічні знання, відповідальність перед природою – закладаються в ранньому дитинстві.
Мельник Олеся Юріївна, вихователь-методист Мукачівського закладу дошкільної освіти №10 презентувала комплексну роботу дошкільного закладу щодо реалізації освітнього проекту „Виховання в усіх учасників освітнього процесу культури сортування сміття та поводження з відходами”. Термін реалізації проєкту: жовтень 2018 року – вересень 2023 року.
  • Мета проекту: формувати культуру поводження з відходами у дітей дошкільного віку; поглибити і розширити знання у вихованців про побутові відходи та їхні властивості; виховувати екологічну культуру і дбайливе ставлення до природи. Ознайомитися з проєктною діяльність можна ТУТ: (Презентація)
Учасники конференції дійшли висновку – „Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”.
Надто важливо підвести дітей до усвідомлення того, що всі природні ресурси є компонентами життєвого середовища різних живих істот. Ми повинні пам’ятати про те, що людина – це не головна істота на всій земній кулі, це лиш істота мисляча, яка є однією з гілок великого дерева під назвою „життя”.
Ми маємо все, щоб замислитися над життям, і в нашому випадку не тільки над своїм. Життя всього живого на планеті залежить від нас.
Плаче природа, і перетворюються її сльози в потопи і повені, а страждання в руйнівні стихійні лиха…
dow1