Зимова подорож до святого Миколая. Виготовлення декоративної листівки «Янголятко»

urok-mykolay1

Підготувала: Юско Г.В., вчитель початкових класів
Кольчинської ЗОШ І-ІІІ ст.. Мукачівський район

Інтегрований урок
з літературного читання, трудового навчання
у 2 класі


Тема: Зимова подорож до святого Миколая. Виготовлення декоративної листівки «Янголятко».
Мета:розширити знання учнів про святого Миколая; вчити учнів правильно, виразно читати поетичні твори; збагачувати словниковий запас учнів; навчити дітей виготовляти декоративну листівку «Янголятко»;
розвивати образне мислення, уявлення учнів;виховувати повагу до міцної внутрішньої опори людини, що знаходить свій прояв у доброті, чуйності, лагідності.
Обладнання: ілюстрації, таблиці, картки для розширення кругозору; кросворд; кольоровий папір, клей, ножиці.
Тип уроку: формування нових умінь і навичок
 Література:
1. Науменко В. О., Літературне читання : укр. мова для загальноосвіт. навч. закл. з навчанням укр. мовою : підруч. для 2-го кл. / В. О. Науменко. – К. : Генеза, 2012. – 160 с.
 2. В. Сидоренко, Н. Котелянць,Трудове навчання 2 кл .Харків: «Сиция», 2012.
 3. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою, 1-4 класи, — К: «Освіта».-2012.- 390 с.

 ХІД УРОКУ
І. Організація класу
1. Вступне слово учителя.
 Продзвенів для нас дзвінок,
 Починаємо урок.
 Попрацюємо старанно,
 Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто молодці!
2.Складання девізу уроку.
Діти, а давайте разом складемо девіз уроку.
(З розсипаних слів скласти вислів)
Твори добро, де тільки зможеш.
Хто з вас хоче бажає творити добро?
Я рада, що знайшла так багато однодумців.
3. Психологічний настрій уроку.
 Вправа «Спіймай свій настрій»
У вас сьогодні гарний настрій?
Посміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя та «киньте» своєму
 сусідові. «Спіймайте» посмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя
Я сподіваюсь, що ми зможемо створити ситуацію успіху на уроці.
ІІ. Мовна розминка
1. Загадки про зиму.
Що в народі кажуть про зиму?
Грудень останній місяць року, але перший місяць зими.
Прийшла до нас бабуся
 У білому кожусі.
 Поля причепурила -
 Пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте, хто вона,
Бабуся чепурна?
З останнім місяцем року пов’язано багато народних свят. Одне із них 19грудня.
 До всіх дітей в дорозі гість,
 Добрий, лагідний, м’який,
 Справедливий, не лихий.
 Корона в нього отака,
 Ще й сива довга борода!
Діти, хто цей гість?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Створення «Асоціативного куща»
За що ви любите зиму?
Кого б ви хотіли побачити у своєму віконечку взимку? Опишіть його.
( Якщо у відповідях учнів не прозвучало, що зиму вони люблять за свята, які вона несе, тоді це підсумкове речення каже вчитель)
Заплющіть очі і послухайте слово: «СВЯТО».
Розкрийте очі і назвіть слово, яке першим прийшло на думку
 (Діти називають слова, вчитель нотує на дошці)
Яке з цих слів є найголовнішим на вашу думку? Чому?
IV. Робота над темою уроку
1. Слово вчителя
В зимову ніч на День Святого Миколая святий розносить подарунки та підкладає їх під подушку. Солодощі, яблука, горіхи та печиво дістаються лише слухняним дітлахам. Тим же, хто цілий рік пустував – святий Миколай підкладав під подушку різочку, як попередження на наступний рік.
А як святий Миколай визначає - кому дарувати горішки, а кому різки?
Йому допомагають ангели -зірочки.
2. Прислів’я та приказки, пов’язані з ім’ям Святого Чудотворця
Після Миколи пшениця вкриє поле.
Хвали зиму після Миколи.
Як на Миколу піде дощ, то врожай на озимину.
У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепло ніколи.
3. Робота в групах
а) Поділ учнів на групи
(На столі розкладено чотирьох кольорів. За кольорами сніжинок учні діляться на 4 групи)
б) Хвилинка – міркуваночка
Кожна група отримає зараз сніжинку із завданням.
 Завдання.
 І група. Ліг на з..мл.. вр..нц.. ковдр..ю пух_ст_.
Виграєнасонціниткоюсріблястою! (сніг)

 ІІ група. Що ец аз йсматермалєюанлксі
Айстрижоржинитрояндпелюстки? (мороз)

 ІІІ група. Рано – в_нці у_сь світ вбрав_ в бі_й окс..мит
Аяквітернападе – оксамитцейопаде. (іній)

 IV група. У свя_вому зал.. стої_, як кар_нка,
Веселазеленакрасуня … (ялинка)
в) Презентація виконаних завдань .
4. Розгадай кросворд.
Ви знаєте, діти, янголята підготували нам цікавий різдвяний кросворд. Якщо ми розгадаємо кросворд правильно, то у виділених клітинках із букв складемо слово.
Робота в парі. Три слова заховалися.
Підказка: Як християни називають Святого Миколая?

urok-mykolay4

5. Хвилинка поезії.
Мені стало відомо, що всі учні підготували вірші про святого Миколая.
А дехто навіть сам побував у ролі поета і написав вірша.
(Учні читають вірші).
6. Фізхвилинка.
Якщо ти знаєш, що треба бути чемним, вихованим, увічливим,встань.
Якщо ти стараєшся бути щедрим, надаєш допомогу іншим, охоче ділишся з товаришем чим-небудь своїм, сплесни в долоні.
Якщо ти намагаєшся бути чесним, правдивим, тупни ногою.
Якщо ти знаєш, що до людей потрібно ставитися доброзичливо, сплесни в долоні над головою.
Якщо ти вважаєш, що кожен повинен піклуватися про інших, любити ближнього, простягни руки сусіду.
Посміхніться один одному. Ми всі разом можемо дарувати людям добро.
7. Повідомлення вчителя.
Ми дуже гарно виконали усі завдання, були чемними та добрими, поділилися теплом своїх сердець. І саме зараз на нас чекає найцікавіший етап уроку – виготовлення листівки «Янголятко». Перш, ніж ми розпочнемо роботу, пригадаймо правила техніки безпеки під час роботи з ножицями.
(Діти пригадують правила)
8. Розгляд зразка виробу.
9. Робота з технологічною картою виробу.
– Уважно розгляньте технологічну карту та назвіть з яких частин буде складатися наше Янголятко?
 10. Послідовність виготовлення листівки «Янголятко».
1. Підбери картон-основу і склади його навпіл.
2. За допомогою шаблонів обвели та виріж голову, волосся, крила, ніжки та коло для плаття.
3. Коло для плаття склади навпіл, а потім навскоси так, щоб краї не збігалися.
4. Виклади деталі на основу. Твоє ангелятко може стояти, сидіти або літати.
5. Змастити деталі клеєм та наклей на основу. Готову аплікацію поклади під прес.
6. У середину листівки наклей аркуш паперу для привітання.
 11. Практична робота учнів.
Виготовлення листівки «Янголятко».
А зараз послухайте своє серце, подумайте, чого ви хочете найбільше? Я думаю, що всі ваші бажання святий Миколай здійснить із великою радістю.
(Учні записують свої бажання)
V. Підсумок уроку
Слово вчителя:
 Давайте ми всі разом пообіцяємо Миколаю, що:
 - будемо гарно вчитися;
 - будемо добрими та чемними;
 - будемо завжди допомагати друзям;
 - не будемо вживати лихих слів;
 - будемо поважати старших;
 - шанувати батьків, дідусів, бабусь;
 - будемо любити свою Україну.
VI. Домашнє завдання.
 Намалювати малюнок для святого Миколая.

urok-mykolay1

urok-mykolay1