Майстер-клас «Нетрадиційні техніки малювання на уроках образотворчого мистецтва та мистецтва»

OBRВикористання нетрадиційних розвивальних технік на уроках з образотворчого мистецтва має велике значення для художньо-естетичного розвитку та розвитку емоційної чутливості дітей, формування стійкого інтересу до образотворчої діяльності, розвитку практичної умілості та вправності. Учні вчаться долати сором'язливість, страх перед малюванням, проявляють свої здібності, обдарування, уяву та фантазії.

Існує багато художніх і допоміжних матеріалів, які можуть використовуватись в зображувальній діяльності. Малювати можна чим завгодно і як завгодно.
Саме так, хоч і в незвичному форматі, був проведений майстер-клас «Нетрадиційні техніки малювання на уроках образотворчого мистецтва та мистецтва» з використанням платформи ZOOMзаступником директора з навчально-виховної роботи Худлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ужгородської районної ради, вчителем-методистом з образотворчого мистецтва Повхан Маріанною Василівною. Учителі мали змогу практично спробувати свої навички при виконанні роботи. Використовувались різні матеріали, а саме: клей ПВА, сіль, акварельні та гуашеві фарби, ватні палички, зубна щітка, поліетиленова плівка тощо. Завдяки вправності, майстерності і креативності лектора і педагогів створено цікаві роботи.
Нетрадиційні техніки дають можливість відійти від стереотипів, надати учням максимальну свободу в образотворенні. Техніки досить прості, а тому діти легко їх засвоюють й отримують задоволення від результатів.         
Також використання таких технік дають і вчителям,і учням унікальні можливості для експериментування, пошуку образів, сміливих втілень на папері незвичайних фантазій, вражень, думок.
Малювання незвичайними матеріалами та володіння оригінальними техніками дозволяє відчувати незабутні позитивні емоції.