Зміни і нововведення нового навчального року

27 серпня 2013 року відбулася підсумкова колегія Міністерства освіти і науки, на якій було присутньо понад 400 освітян України, серед яких і представники нашої області. З основною доповіддю виступив міністр освіти Дмитро Табачник, який закцентував увагу на готовності педагогічних працівників до впровадження змін як у початковій, так і в основній школі; наголосив на важливості вивчення предмета "Сходинки до інформатики" у другому класі та підготовку педагогів до викладання цього курсу; двох іноземних мов у 5 класі, на потребі зменшення паперотворчості в освіті.

 

Також міністр освіти підкреслив важливість післядипломної освіти,  перезавантаження методичних служб, робота яких полягає у допомозі педагогу, а не у контролюючій функції; на співпраці методичних кабінетів(центрів) з працівниками управлінь(відділів) освіти.
Йшла мова на колегії і про завершення обговорення проекту профільного навчання, про компетентнісний підхід в освіті, який передбачає не тільки опанування знань, а й застосування їх у подальшому житті.
Дмитро Табачник зачитав розпорядження президента В. Януковича щодо проведення 2 вересня телевізійного уроку в ефірі Першого національного каналу, присвяченого 200-річчю народження Т. Шевченка і зауважив, що 1 вересня - це свято, яке повинні відчути першокласники, їхні батьки, педагоги.