Ділимося враженнями

Академічна доброчесність та критичне мислення в системі роботи закладу загальної середньої освіти: методичний аспект

akad 1Норми про дотримання правил академічної доброчесності в освітньому процесі, визначення основних видів порушень цих правил, види відповідальності за такі порушення з’явилися в українському законодавстві не так давно. Знання і виконання правил академічної доброчесності, недопущення плагіату, списування та інших академічно недоброчесних дій – невід’ємна ціннісна складова успішного навчання, передумова забезпечення належної якості освіти на всіх її рівнях. Якщо у сфері вищої освіти ми можемо говорити про те, що чимало українських університетів уже пройшли частину шляху із запровадження політик академічної доброчесності, то більшість українських закладів середньої освіти наразі перебувають на початковому етапі цього шляху.

Вивчення мов – легко і просто

horonda 4

У червні в Горондівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочав роботу літній мовний табір з денним перебуванням „Мрія”. Небуденність цієї події полягає в тому, що протягом двох тижнів 100 дітей (учні 2-8 класів) відпочиватимуть і навчатимуться за спеціальною програмою, а допомагатимуть їм удосконалювати свої знання й навики володіння англійською мовою волонтери, у тому числі й іноземні. Завдяки ініціативності та наполегливості вчителів англійської мови школа взяла участь у проекті, ініційованому компанією GoGlobal спільно із Міністерством освіти і науки України, Посольством Сполучених Штатів в Україні та громадськими організаціями різних типів щодо нового формату організації та проведення пришкільних англомовних таборів в Україні й увійшла до числа переможців проекту „GoGlobalcamps”.

Тиждень «Святої Покрови»

SAM 8113

Вже другий рік поспіль у Чопській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 проходить тиждень «Святої Покрови». Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як зазвичай кажуть, «Покрови» чи «Святої Покрови».

Літні мовні табори скликали юних іршавчан

irwava1

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України 03.02.2015 № 89 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів”, департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 26.05.2015 № 136 „Про організацію оздоровлення і відпочинку дітей у 2015 роціˮ, листа департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 04.02.2015 №01-20/416 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборівˮ на базі семи (Іршавської №1, Іршавської №2, Іршавської гімназії, Білківської, Доробратівської, Великораковецької, Ільницької) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з 2 до 15 червня 2015 року працювали літні мовні табори з англійською, німецькою та французькою мовами.
Спочатку були сумніви: чи захочуть дітлахи гаяти сонячні літні дні на заняття іноземною мовою. Та вже через кілька днів стало зрозуміло, що діти чекають мовних занять з нетерпінням.