Згадайте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла…

ist 1

„Згадайте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла”, – цими словами Ольги Кобилянської можна охарактеризувати краєзнавчий напрям діяльності вчителів історії та географії Закарпатської області. Адже краєзнавство – це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь. Саме заходи краєзнавчого спрямування виховують почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до рідного краю, формують почуття відповідальності за долю свого краю, своєї країни.

Днями у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов круглий стіл з проблеми „Особливості вивчення краєзнавчих матеріалів на уроках історії та географії в умовах полінаціонального та полікультурного середовища”. Відкрили захід керівники курсів Г.Б. Глюдзик та Ю.Ю. Шимон. Методисти наголосили на тому, що в умовах сьогодення краєзнавча діяльність педагогів не тільки актуалізує науково-пошукову роботу закладів освіти області, але й сприяє набуттю неоціненного досвіду, що у свою чергу забезпечує інтегративний зміст викладання курсів історії та географії в школах.
Слухачі курсів підвищення кваліфікації з історії та географії мали змогу ознайомитися з сучасними інструментами викладання краєзнавства відповідно до змісту Нової української школи – технологією критичного мислення, методом інтерв’ювання „Усна історія”, методом кейс-стаді. Досвідом роботи поділилася учасник міжнародного українсько-словацького проекту „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc”, учитель історії Великоберезнянської гімназії Савко Оксана Володимирівна, яка провела майстер-клас „Сакральні обереги Закарпаття” з використанням 3D моделей на уроках та в позаурочній діяльності.
Підсумовуючи роботу, педагоги висловлювали своє бачення подальшого розвитку краєзнавчої роботи в школі. Адже своєчасна і вичерпна краєзнавча інформація живить не лише мозок, але й душу, сприяє духовному відродженню народу України.

Юрій Шимон, методист кабінету
методики викладання суспільно-гуманітарних
та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО

ist 2

ist 3

ist 4