Засідання пілотної групи

pilot 2

23 листопада на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося відкриття засідання робочої групи з пілотування проекту посібника «Календар прав людини» (окремих тем) серед учнів різної вікової категорії та вчителями різного фаху.
Захід відкрила т.в.о. директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, яка привітала присутніх та акцентувала увагу на найбільш наболілих питаннях, що сьогодні хвилюють освітянську спільноту краю. Вона наголосила, що лише якісне виконання своїх професійних обов’язків кожним свідомим громадянином дасть вагомий результат у майбутньому. Ганна Іванівна зауважила, що пілотний проект, який сьогодні стартує на Закарпатті, обов’язково знайде підтримку у загальноосвітніх навчальних закладах міста Ужгород і, можливо, в майбутньому, запровадиться на теренах усієї області.

Раїса Євтушенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, подякувала ОБСЄ за велику роботу, яка проводиться в галузі освіти з прав людини в Україні. Раїса Іванівна розповіла, що МОН України спільно з ОБСЄ проводили різноманітні тренінги. Під час спілкування з класними керівниками, яким потрібна була допомога в проведенні виховних заходів щодо дотримання прав людини, виникла ідея створення посібника на допомогу педагогу.  
Наталія Беца, національний спеціаліст проектів у сфері верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЕ в Україні, привітала учасників заходу та наголосила на особливостях своєї організації, яка здійснює проекти в різних галузях. Одним із напрямків, в якому працюють, – є верховенство права і права людини. Співпрацюючи з МОН України, Секретаріатом уповноваженого Верховної Ради з прав людини запроваджують різноманітні начальні програми, тренінги, курси як для вчителів, так і для учнів та видають різноманітні підручники, посібники, програми, інформаційні матеріали тощо. Група досвідчених колег-педагогів розробляє новий посібник «Календар прав людини», який стане у нагоді у виховній роботі як фахівцям із предмета, так і іншим колегам.
Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, привітала учасників на гостинній Закарпатській землі, побажала учасникам плідної роботи, творчості, позитиву та гарного настрою. Тетяна Василівна наголосила, що на сайті ЗІППО створено «Накопичувальний Банк кредитів педагогічних працівників Закарпатської області». Усі сертифікати, які отримуються вчителями за участь у конференціях, семінарах, проведення майстер-класів перераховуються в бали і зараховуються в наступні курси підвищення кваліфікації.
Вона розповіла про особливості проведення ІІ та ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, наголосивши на максимальній відкритості та прозорості щодо олімпіадних завдань.
Учасники пілотного проекту працюватимуть до 25 листопада, відвідають уроки та виховні заходи в загальноосвітніх навчальних закладах м. Ужгорода,  обговорюватимуть результати пілотування, методологію аналізу проведення виховних заходів та важливість критичного мислення. 

pilot 1

pilot 4

pilot 3