Відбувся обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка

1638533103781„Мова – життя духовного основа”, – казав Максим Рильський, і це дійсно так. Слово – це знають історики, літератори, політологи та психологи – володіє енергією душ, воно відроджує пустелю, зцілює людей та народи, здатне надихати на працю та героїзм. На слові вибудовується духовний світ епохи та націй, його, як інструмент, застосовують у багатьох сферах функціонування суспільства. І з часом роль слова в житті людини тільки зростає.
Саме тому конкурси мови стають все популярнішими у світі. Ось і престижний Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Тараса Шевченка, який проводиться вже понад десять років, завойовує все більшу прихильність у студентської та учнівської молоді.
Цьогоріч на обласний етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка, що проводиться в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти, з’їхалося 50 учнів та 7 студентів ЗВО. На жаль, пандемія і тут внесла свої корективи: організаторам конкурсу доводиться враховувати умови проведення масових заходів під час пандемій, з розумінням ставитися до відсутніх через хворобу.
Журі конкурсу під головуванням письменниці, науковця, завідувача кафедри педагогіки та психології Лідії Ходанич (Повх) з належною увагою поставилося до кожного з юних учасників та учасниць. Адже в інститутських аудиторіях сьогодні працює творчий потенціал майбутньої України.
Ярослав Сивохоп, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, виступаючи перед учасниками форуму, відзначив роль рідного слова в житті нашої країни та професійному зростанні громадянина-патріота: слово єднає покоління, епохи, воно відображає дух і велич часу, тому ним потрібно дорожити.
Заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Тетяна Грабовська звернула увагу на те, що в мовленні завжди відчутні індивідуальні особливості особистості, тому кожній людині слід особливу увагу приділяти власному слову, його культурі, виробляти чуття до нього, пам’ятаючи давньогрецьке прислів’я: „Заговори, щоб я тебе побачив”.
Голова журі обласного етапу – завідувач кафедри педагогіки та психології ЗІППО Лідія Ходанич (Повх) наголосила на особливій вагомості художнього слова в часи юності та дитинства, коли воно виконує виховну та пізнавальну роль у складному процесі формування та розвитку духовного світу людини.
Заступник голови журі – завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та етико-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович, вітаючи учасників конкурсу зі святом рідного слова, побажала кожному з них розкрити свої можливості в рідному слові сьогодні якнайкраще.
А далі досвідчені члени команди організаторів роздали завдання, і почалася зосереджена робота учасників мовно-літературного форуму.
І хай переможуть найкращі!