З любов’ю до рідного слова. Третій тур ХXIІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика

1639377141129З особливим почуттям любові до рідного слова з’їхалися до Ужгорода закарпатські учні та учениці, студенти. 10 грудня у аудиторіях Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися конкурсні змагання учасників третього етапу ХXIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. У зв’язку з карантинними обмеженнями, відкриття Конкурсу відбулося без традиційних урочистостей. Усі учасники пройшли температурні тести, обов’язковими були маски, дотримання певних дистанцій та інші процедурні умови, що випливають з урядових вимог щодо забезпечення профілактики COVID-19.
Конкурс проводиться під егідою Міністерства освіти і науки України та Міжнародної ліги українських меценатів, створеної українським підприємцем та меценатом Петром Яциком.
Уже кілька років поспіль відбувається процес реформування української освіти. Тому кожен Конкурс, предметна олімпіада стають об’єктом прискіпливого аналізу щодо впровадження нових форм та методів роботи. Особливістю цьогорічних змагань є значне збільшення кількості учасників, адже делегують учнів та учениць ОТГ, яких в області 64. Ми вкотре переконалися, що ліквідація районних методкабінетів не була належно продумана, Конкурс показав, що не в усіх громадах є спеціалісти, які можуть забезпечити високий рівень організації освітнього процесу.
Загальна кількість учасників третього етапу конкурсу (а це переможці другого етапу) - 192 учні та учениці 3-11 класів, а також 11 студентів.
Хочу від імені Ліги українських меценатів висловити подяку за організаційну роботу у проведенні конкурсу канд. пед. наук, завідувачці кабінету суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО Т.Д.Гнаткович, методистам інституту О.І. Опачко, М.С. Тріфан, О.І. Рацюк, І.Ю. Буксар, членам журі, які оцінювали конкурсні завдання.
Переможці цього етапу стануть учасниками підсумкового IV етапу Конкурсу, який відбудеться на початку наступного року.
Петро Ходанич, канд. пед. наук, доцент,
представник Ліги українських меценатів, голова журі