Новини

Запобігання та протидія домашньому насильству: навчання працівників психологічної служби закладів освіти області

domnas1

15 – 17 листопада в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти проходило навчання працівників психологічної служби закладів освіти області з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

До уваги вчителів початкових класів, які проходитимуть сертифікацію у 2022 році

У 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 3 від 04.01.2022 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи). У Закарпатській області 111 вчителів початкових класів можуть подати заяви для участі в сертифікації.

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

bul 1У період з 27 вересня по 01 жовтня заклади освіти Закарпатської області долучилися до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Працівники психологічної служби провели з учнями тематичні зустрічі, „години психолога”, тренінги, квести, виставки малюнків.
Зокрема, у Березниківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Керецьківської сільської ради Хустського району практичний психолог Хараїн Лариса Іванівна провела з учнями 7-Б класу заняття з теми „Стоп боулінг”, з учнями 10 класу – заняття „Булінг у школі: що це таке і як з ним боротися”.
Працівники психологічної служби закладів освіти Чинадіївської селищної ради Мукачівського району: Чинадіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Чинадіївської гімназії, Бабичівської гімназії, Обавської гімназії, Бистрицької гімназії впродовж тижня провели години спілкування, імітаційні ігри, дискусії, тренінги, круглі столи, виставки малюнків і колажів „Якщо тебе ображають”, „Зупинимо булінг разом!”, „Булінг: способи самозахисту”, „Булінг чи піддражнювання?”.

Права людини в освітньому просторі

ps 110 – 12 серпня 2021 року в Одесі відбувся тренінг «Права людини в освітньому просторі», організований Міністерством освіти і науки України спільно з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі.
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляли працівники кабінету практичної психології та соціальної роботи. Навички, здобуті на тренінгу учасниками, будуть використані у підготовці та проведенні занять із педагогічними працівниками-слухачами курсів підвищення кваліфікації.

Із професійним святом – Всеукраїнським днем психолога!

psx23 квітня професійне свято українських психологів. І щоб якомога краще і детальніше ознайомити нашого читача із непростою роботою психолога, ми організували, як виявилося, зовсім не коротеньке інтерв’ю, у якому розповімо про основні моменти психологічної служби. Наша розмова вестиметься з психологом Валентиною Шевчук, завідувачем центру практичної психології та соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, вона ж і відповідає за діяльність психологічної служби нашої області.

Надання психологічної допомоги учням "групи ризику"

ps222 квітня 2021 рокуцентром практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Закарпатській області проведено обласний вебінар для працівників психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Надання психологічної допомоги учням «групи ризику».
Учасники вебінару, практичні психологи і соціальні педагоги, взяли участь у дискусії «Група ризику»: особливості та небезпеки потрапляння у неї», груповому обговоренні «Форми організації групової взаємодії з учнями, схильними до девіантної поведінки», виконали спрямований самоаналіз на тему: «Як ви ставитеся до соціальних норм і правил поведінки?» та обмінялися досвідом щодо ефективних методів роботи з учнями.
 

До 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України

ps 121 квітня 2021 року центром практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено 4-годинний психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів, присвячений 30-річчю створення психологічної служби системи освіти України. Завідувачка центру Валентина Шевчук подякувала працівникам за особистий внесок у розвиток психологічної служби області, наголосила на основних здобутках практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти області: проведенні психологічних досліджень, профілактики, корекції, просвіти, наданні психологічної та соціальної допомоги, проведенні семінарів з обміну досвідом, написанні методичних посібників.

Відбудеться психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів

2-кітня-канва-1024x681Із нагоди 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України центр практичної психології і соціальної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 21 квітня 2021 року проводить психологічний форум для практичних психологів і соціальних педагогів. Початок форуму о 09.00 год.
Під час форуму учасники матимуть можливість апробувати техніки арт-терапії, символдрами, спрямованого самоаналізу, тому необхідно мати аркуші паперу формату А4, ножиці, прості та кольорові олівці, пензлики, склянки з водою, акварельні фарби.
Для участі у форумі просимо заповнити реєстраційну форму ТУТ
Вебінар буде проведено з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу. 

Відбулася науково-практична веб-конференція для практичних психологів

ps225 лютого 2021 року відбулася науково-практична веб-конференція для працівників психологічної служби Закарпатської та Харківської областей за темою «Професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти» як інструмент для підвищення кваліфікації та професійного розвитку працівників психологічної служби».