Біологія

Запрошуємо на вебінар "Абетка вакцинації: від А до Я"

1254 01Шановні вчителі біології, запрошуємо вас 12 жовтня о 14.30 на вебінар, який проводитиметься в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Абетка вакцинації від А до Я» та з метою посилення стійкості до дезінформації задля прийняття поінформованих рішень.

Упровадження медіаграмотності та медіаосвіти при вивченні біології

media22 січня Академією Української Преси, яка опікується впровадженням медіаграмотності в Україні, було організовано Онлайн-зустріч учасників 20 Літньої школи медіаосвіти і медіаграмотності, що здійснювала свою роботу з 24 по 26 серпня 2020 року у м. Київ.

Медіаграмотність та медіаосвіта у природничій освіті

bio1З 24 по 26 серпня 2020 року в м. Київ на базі готелю Bakkara проходили навчання 20-ї Літньої школи медіаосвіти та медіаграмотності, організовані Академією української преси в партнерстві з головним управлінням загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, в роботі якої взяла участь завідувач кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Бокоч Ольга Сергіївна.

Відбувся вебінар "Компетентнісний підхід: особливості методики навчання біології в умовах дистанційної освіти"

5eb5500d98ca7709090321

Як відомо, реформа «НУШ» вимагає зміни освітніх традицій, які існували не один десяток років. Тож, методологічною основою розвитку особистості школяра, коли ламаються старі схеми навчання і виховання, повинно бути створення креативної системи освіти на засадах компетентнісного підходу. Тому мета вебінару – зосередити увагу педагогів на необхідності та можливостях впровадження завдань компетентнісного спрямування при вивченні біології в умовах дистанційного навчання.

Переглянути матеріали вебінару

Відбудеться вебінар «Компетентнісний підхід: особливості методики навчання біології в умовах дистанційної освіти»

web1Кабінет методики викладання природничо-математичних дисциплін запрошує на вебінар «Компетентнісний підхід: особливості методики навчання біології в умовах дистанційної освіти». Дата проведення – 20 травня 2020 року, початок – 11.00 год, платформа – програма Zoom. Реєстрацію завершено! Перед проведенням вебінару (до 10.50 год. 20.05.2020 р.) всім зареєстрованим учасникам буде надіслано код підключення та пароль для входу (програма Zoom).

Формування життєвих компетентностей у школярів при вивченні біології та екології: сучасні підходи

bio 3

Метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою. Основними документами, що забезпечують досягнення цієї мети, є діючі Державний стандарт базової середньої освіти та навчальні програми з предметів. Як відомо, кожна із програм містить перелік ключових компетентностей, визначених „Рекомендаціями Європейського парламенту та Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя” (18.12.2006), необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Біологія поряд із іншими предметами робить свій внесок у формування ключових компетентностей. Серед таких – екологічна грамотність і здорове життя.

Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи

bio 2Прийняття Закону України „Про освіту”потребує сьогодні докорінного перегляду навчально-виховної та науково-методичноїроботи. У статті 12, зокрема, йдеться про те, що метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованій взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Освітянський форум "Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи"

Біологічний факультет Ужгородського національного університету спільно з Творчим об’єднанням «Соняшник» запрошують методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів), секторів освіти об’єднаних територіальних громад, керівників методичних об’єднань та вчителів біології закладів загальної середньої освіти області взяти участь в освітянському форумі «Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до Нової української школи».

Ефективні технології та позитивний досвід упровадження нових програмних вимог у курсі „Біологія. 7 клас”

pedmayst 3

15 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося заняття школи педмайстерності „Ефективні технології та позитивний досвід упровадження нових програмних вимог у курсі „Біологія. 7 клас” для педагогів-біологів.

Розвиток творчого потенціалу вчителя біології та екології

biol 1

Проблема розвитку творчого потенціалу вчителя у системі шкільної біологічної освіти була ключовою на вебінарі, що відбувся 13 квітня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти у межах викладання спецкурсу «Розвиток творчого потенціалу вчителя» для слухачів курсів учителів біології та екології. Виділено основні мотиви, які спонукають вчителя до творчої продуктивної діяльності.