Учениця із Закарпаття – володар золотої медалі

altЩороку, починаючи з 1993 р., у Стамбулі (Турецька Республіка) проводиться міжнародна учнівська олімпіада з екології. Школярі 50-ти країн світу представляли і захищали свої проекти. Молодь не тільки порушує проблеми охорони навколишнього середовища, а й пропонує свої шляхи збереження довкілля, запобігання забрудненню повітря і води тощо.

Нашу державу представляли троє переможців ІV етапу І Всеукраїнської олімпіади з екології. Всі вони повернулися з нагородами – 2 золоті і 1 срібна медалі. Проекти українських школярів викликали велику зацікавленість міжнародного журі.

Авраменко Поліна, учениця 10 класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.С. Пушкіна Мукачівської міської ради Закарпатської області та Камінська Анастасія, учениця 11 класу Академічного ліцею при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради представили спільний проект «Лишайники як індикатори дифляційних процесів у навколишньому середовищі: від забруднення повітря до ерозії ґрунтів» і вибороли золоті медалі. Автор проекту «Біологічні методи оздоровлення навколишнього середовища шляхом контролю за трематодною інвазією черевоногих молюсків» Ягенський Василь, учень 11 класу Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука Луцької міської ради Волинської області нагороджений срібною медаллю.

Науковим керівником української команди на міжнародній олімпіаді поспіль 16 років є Безруков Володимир Федорович, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а керівником команди – Мистюк Світлана Петрівна, методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Щиро вітаємо переможців ХІХ Міжнародної учнівської олімпіади з екології, їх батьків та наставників з великою перемогою! Зичимо добра і злагоди, невичерпної енергії, оптимізму та успіхів у реалізації творчих задумів та планів!