Фізика – наука про природу

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти зібралися кращі представники загальноосвітніх шкіл краю, які обрали для себе нелегкий, але надзвичайно цікавий предмет – фізику. 29 січня на ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики з’їхалися з усіх куточків нашого багатонаціонального краю шанувальники цього предмета.

Усвідомлюючи, що фізика – основа сучасної техніки і багатьох сучасних виробництв та технологій, школярі свідомо роблять перші кроки до вибору майбутньої професії.
В.В. Химинець, заступник голови журі, професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор фізико-математичних наук, наголосив, що сьогодні добре розвиваються ті країни, в яких моду розвитку диктує освіта і наука. Суспільство, постіндустріальне, у своєму розвитку має два головні вектори, перший – інноваційні технології, де акцент робиться на виробничу сферу. У тих країнах, де домінують інноваційні технології, рівень життя дуже високий. Другий вектор – це правильна кадрова політика, організація суспільного життя. В основі цих двох векторів – наука і освіта. Центром, ядром цих наукових основ розвитку суспільства – є фізика. Ця галузь, яку учасники обрали для професійного і життєвого успіху, дає великий поштовх у цих напрямках. Але для того, щоб чогось досягнути, потрібно прикласти зусиль. Василь Васильович побажав учасникам успіху і наголосив, що перемагають сильніші.
 В.М. Петечук, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, відкриваючи олімпіаду, відмітив, що фізика та математика – споріднені науки. Василь Михайлович побажав присутнім успішності у житті та науці і вдалого виступу.
Бабинець Ю.Ю., член оргкомітету, головний спеціаліст відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, наголосив, що фізика – це давня наука, без якої не можливий розвиток науково-технічного прогресу. Він зауважив, що всі учасники – це переможці олімпіади у своїх школах, які приїхали боротися за звання кращого знавця фізики нашого краю.
В.Ю. Лазур, голова журі, декан фізичного факультету ДВНЗ „УжНУ”, доктор фізико-математичних наук, професор, який привітав найталановитішу молодь західного регіону, яка зібралася у залі. Володимир Юрійович нагадав присутнім про роль фізики і, власне, український вчених у світових дослідженнях. Він побажав присутнім зуміти правильно побудувати роботу та знайти шляхи розв’язку задач та завдань.
Л.І. Гайналій, заступник голови журі, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО, викладач фізики, ознайомила присутніх із ходом проведення олімпіади та наголосила, що цій олімпіаді переможених немає. Вона побажала учасникам витримки, спокою та наполегливості.