Впровадження гри „Життєвий капітал” в освітній процес

hra 7

Бути фінансово грамотним – завжди актуально і ніколи не пізно. Життя змінюється і потрібно поспішати змінюватись разом з ним. Черговий із п’яти навчальних тренінгів для учителів регіону з методики викладання курсу за вибором „Фінансова грамотність” для учнів 10-11 класів за оновленими програмами та методики впровадження гри „Життєвий капітал” в освітній процес відбувся на базі Закарпатського ІППО 18 – 20 грудня. Суть ситуативної гри „Життєвий капітал” полягає у тому, щоб показати, як можна раціонально або нераціонально розпоряджатися власними коштами. Гра „Життєвий капітал” – це сучасна та ефективна українська версія всесвітньо відомої гри Cash Flow. Це захищена авторська методика, правила гри якої опираються на ті фінансові інструменти, які присутні у вітчизняній економіці. Також гра адаптована під особливості українського менталітету, до того ж українською мовою.

За чотири години гравець умовно проживає 40 років власного фінансового життя. Кидаючи ігровий жереб та рухаючи фішки по ігровому полю, гравець зустрічається із такими ж фінансовими проблемами, якими наповнене людське життя в суспільстві. Гравці мають можливість скористатися нехай умовними, але грошима, у даному випадку кредами.  
Користь, яку отримують учасники від гри, у багато разів перевершує всі очікування. Вона змінює мислення і дає навички, які допомагають формувати пасивний дохід. Тренінг проводять ведучий і тренер. За столом не більше 7 чоловік. Це дозволяє тренеру індивідуально працювати з кожним учасником, розібрати всі ситуації та дати пояснення. Безпосередню участь у проведенні тренінгу і симулятивної гри взяв її засновник та президент ГО „Діловий клуб „Партнер” Сергій Івагло та представник „Фонду гарантування вкладів фізичних осіб” Олеся Шніцер.