Основні аспекти ЗНО з географії

heo1У рамках курсів підвищення кваліфікації вчителів географії та економіки закладів освіти Закарпатської області 5 червня відбувся вебінар «Основні аспекти ЗНО з географії: особливості тестових завдань 2020 року у світлі оновленої програми шкільного курсу географії для 9-го та 10-го класів». Захід організований і проведений за сприяння наукового співробітника, доцента інституту географії НАН України, кандидата географічних наук Савчука Івана Григоровича спільно з Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти. Модератором вебінару виступила Галина Глюдзик, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін.

Із вітальним словом до учасників і організаторів заходу звернулась заступник директора ЗІППО з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, кандидат соціологічних наук Оксана Іваць.

heo

Актуальність теми проведеного вебінару визначалась Програмою для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з географії у 2020 році, яка розроблена на основі чинної програми з географії для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (основна школа) та програми з географії рівня стандарту, академічного рівня для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів (старша школа). Обсяг знань географічної номенклатури, термінів і понять теж визначається в межах діючої програми та чинних підручників. Провідну роль у забезпеченні науково-методичного рівня розкриття теми вебінару відіграв Савчук Іван Григорович науковий співробітник, доцент інституту географії НАН України, кандидат географічних наук, який є співавтором тестових завдань ЗНО з географії і співавтором навчально-методичних комплексів з географії створених згідно з оновленою програмою шкільного курсу географії для 9-го та 10-го класів. Презентуючи розробки, науковець забезпечив розкриття теми вебінару.
Сподіваємося, що всі учасники – а їх було 38 осіб – отримали відповіді на свої питання. Дякуємо всім, хто долучився до нашої дискусії.