Підвищення кваліфікації учителів географії

Завершилися чергові курси підвищення кваліфікації вчителів географії та економіки, що проходили в режимі онлайн з 06 по 09 жовтня 2020 року з використанням програми Zoom.

У черговий раз хочеться висловити слова подяки у забезпеченні високої якості проведених різнопланових занять колегам – науковцям з відділу географічної та економічної освіти Інституту педагогіки НАПН України Назаренко Т.Г., доктору пед.наук, професору; Яценку В.С., кандидату педагогічних наук; Надтоці В.О., кандидату педагогічних наук. А також науковому співробітнику Інститут географії НАН України, кандидату географічних наук Савчуку І.Г.; головній редакторці ІВА «Освіта України»,члену Українського географічного товариства, Асоціації вчителів географії України та Національної спілки журналістів України Бойко В.М.; головному менеджеру ДВНП Картографія Д.М. Хижняку.

Головними питаннями вебінару 06 жовтня були:

heo 1психолого-педагогічні передумови впровадження інтегрованих курсів за вибором природничої освітньої галузі або як викладати в умовах COVID-19 (Яценко В.С., кандидат педагогічних наук);

 

 

 

 

heo 2підготовка учнів до PISA-2021 за природничим напрямом (Надтока В.О., кандидат педагогічних наук);

 

 

 

 

 

heo 3«Робота з обдарованими учнями в умовах пандемії, дистанційного та змішаного навчання. Основні моменти підготовки школярів до олімпіад та участі у конкурсах МАН, до здачі ЗНО з географії (Савчук І.Г., кандидат географічних наук).

 

 

 

 

Ключовими питаннями для обговорення 07 жовтня були:

heo 4можливості використання електронного кабінету учителями географії в умовах дистанційного навчання, презентація пілотного проєкту ДВНП Картографія «Електронний кабінет учителя» (Д.М. Хижняк, головний менеджер ДВНП Картографія).

 

 

 

 

08 жовтня у ході тематичної дискусії зверталася увага на:

особливості впровадження змішаної форми навчання у закладах освіти – основні виклики сьогодення;

heo 5формування та розвиток предметних (географічних) компетентностей учнів – головне завдання в діяльності вчителя географії (Назаренко Т.Г., доктор педагогічних наук, професор).

 

 

 

 

heo 6Конференція з обміну досвідом, яка пройшла 09 жовтня, відбулася під заголовком «Вебінари, як дистанційний формат саморозвитку вчителя». Розкриття теми забезпечила автор лінійки підручників із географії та багатьох навчально-методичних посібників, які витримали кілька видань.

 

 

 


heo 7Бойко В.М. охарактеризувала "плюси й мінуси" онлайн-навчання, можливості найбільш доступних ресурсів для дистанційного та змішаного навчання, використання картографічних ресурсів, найбільш популярні та корисні географічні онлайн-сервіси.
Слухачі курсів під керівництвом методиста Г. Глюдзик взяли активну участь у онлайн спілкуванні, яке стало вже звичним для вчителів географії у період карантинних обмежень, а саме у обговоренні ключових питань даних занять, що додало творчої наснаги та позитиву слухачам курсів.