Відбувся семінар учителів хімії

ximiya1

4 червня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний науково-методичний семінар керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів хімії та методистів РМК (ММК) «Особливості змістового та методичного забезпечення викладання хімії у 7 класах за новими програмами та підручниками».
Голомб О.М., методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО, привітав учасників та наголосив на особливостях викладання хімії в умовах переходу на новий Держстандарт базової та повної середньої освіти. Він у таблицях провів порівняльний аналіз програм і наголосив, що акцент стоїть на діяльнісному підході у вивченні хімії. Особливим є те, що учнів в обов’язковому порядку залучають до дослідницької та проектної діяльності.

Орос В.М., завідувач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін, к.ф.-м.н. ЗІППО, презентував використання ментальних карт для підвищення ефективності викладання хімії.
Про тематичне планування уроків хімії у 7 класі з розробкою мультимедійного супроводу розповіла Мелеганич О.Д., заступник директора Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учитель хімії. Вона наголосила, що поширене календарно-тематичне планування із повним забезпеченням мультимедійного супроводу уроків Power Point та відеоряду, надає можливість моделювати проведення сучасного уроку хімії.
Звонар М.В., заступник директора навчально-виховного комплексу «Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ступенів» Ужгородської міської ради Закарпатської області (НВК «УжЕЛ»), вела мову про створення мультимедійних презентацій на основі тригерів як елемента ефективного використання інтерактивної дошки і провела майстер-клас з виготовлення і застосування презентацій на основі тригерів.
Кочмар І.І., учитель хімії Костринської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, розповіла про розробку та використання робочого зошита для учнів. Вона представила власний доробок – робочий зошит учня за новою програмою для 7 класів, який отримав схвальний відгук учасників.
Гасич О.М., методист РМК відділу освіти Виноградівської РДА, учитель хімії, наголосила на методичному забезпеченні та супроводі реалізації експериментальної складової курсу хімії, поділилася з колегами досвідом організації забезпечення виконання експериментальної складової курсу хімії через складання районної інвентарної книги хімічних кабінетів та організацію Школи молодого вчителя для педагогів-предметників.
Учасники семінару висловили думку, що використання засобів ІКТ для пояснення та демонстрації хімічних явищ та процесів, особливостей будови молекули речовини необхідні для проведення сучасного уроку хімії. Підбиваючи підсумки, педагоги відзначили високу методичну цінність та своєчасність тематики семінару, що дасть змогу вчителям розпочати підготовку до нового навчального року ще до відпусток.
Голомб О.М., підбиваючи підсумки роботи семінару, окреслив пріоритетні напрями, які висвітлюватимуться у методичних рекомендаціях щодо викладання хімії у 2015/2016 н.р., зокрема, необхідність посилення національно-патріотичного виховання при вивченні хімії.

ximiya2

ximiya