Обласний вебінар (семінар) „Розвиток предметних компетентностей учителя математики”

matemcompet1

14 вересня відбувся обласний вебінар (семінар) „Розвиток предметних компетентностей учителя математики", організований кафедрою природничо-математичної освіти та інформаційних технологій та кабінетом методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО.
Відповідно до концепції Нової української школи та Професійного стандарту вчителя в центрі уваги підвищення кваліфікації педагога знаходиться розвиток його професійних компетентностей, як основи для реалізації освітньої мети сучасних реформ.
Учасники вебінару ознайомилися з особливостями організації та викладання математики у 2022/2023 навчальному році через призму основної мети професійної діяльності вчителя. З доповіддю з цієї теми виступила Катерина Петечук, методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, учитель-методист. Зокрема вона зупинилася на розгляді математичної компетентності, як однієї з ключових компетентностей сучасного здобувача освіти, на проблемі вибору модельної програми, особливостях оцінювання навчальних досягнень учня.
Перспективи подальшого розвитку математичної, комунікативної та продуктивної компетентностей через використання колективного інтелекту окреслив у своїй доповіді Віктор Орос, завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, заслужений учитель України. Технологія колективного інтелекту почала використовуватися в різних сферах суспільного життя та виробництва відносно недавно. Віктор Михайлович дав визначення поняття колективного інтелекту, розповів про особливості його використання та можливі шляхи застосування при викладанні математики.
Виступи Ігора Сігетія, доцента кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидата педагогічних наук, заслуженого вчителя України „Розвиток математичних компетентностей вчителя математики через реалізацію завдань НУШ на уроках математики" та Мар'яни Коби, учителя математики Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6 ім. В.С. Гренджі-Донського Ужгородської міської ради Закарпатської області, старшого вчителя „Роль інтерактивних методів навчання при формуванні математичної грамотності" учасникам, на жаль, прослухати не вдалося з причини повітряної тривоги.
Семінар пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері.

Катерина Петечук,
методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО

matemcompet2