Рятувальникам росте гідна зміна

На базі школи-інтернату смт. В.Березний Закарпатської області пройшов Х обласний збір-змагання юних рятувальників Закарпатського відділення «Школа безпеки». З’їхалося сюди продемонструвати свої спортивні навички представники 18 команд (126 учасників) з міст та районів області, які пройшли суворий відбір на районних змаганнях. Слід наголосити, що одним із завдань щорічного проведення змагань є популяризація здорового та безпечного способу життя серед дітей та молоді, формування у них життєвих умінь та навичок щодо виживання в екстремальних ситуаціях, а також з метою пропаганди професії рятувальника. Не виключеною є можливість, що у майбутньому при виборі професії підлітки зупиняться саме на цій нелегкій, але дуже важливій для суспільства справі рятувальника.
Заходи проведено завдяки фінансовій підтримці департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації (Кляп М.І.), матеріально-технічної підтримки Управління ДСНС України у Закарпатській області (Щербей М.В.), за активної участі фахівців навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області (Богдан Р.І.).
День розпочався церемонією урочистого відкриття збору-змагання, де всіх учасників привітали керівництво Управління ДСНС України у Закарпатській області, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, Великоберезнянської РДА та БЖД Закарпатської області та голова Закарпатського відділення ВГДР «Школа безпеки» і побажали їм спортивних досягнень, наснаги та завзяття.
Змагання розпочалися з проведення агітаційно-презентаційного конкурсу та конкурсу з основ безпеки життєдіяльності. Учасники за півгодини повинні були відповісти на запитання тестів з основ БЖД та проявити свої творчі здібності в малюванні плакату на завдану тематику.
Одночасно, команди, не задіяні в конкурсах, змагалися на рятувально – прикладній дистанції. Команда з чотирьох учасників відповідно до обраної тактики долала 100-метрову смугу перешкод та техногенну смугу з проведенням пожежно-рятувальних робіт. Перевірялося й уміння учасників змагання користуватися засобами індивідуального захисту Л-1.
На дистанції «Пошуково-рятувальні роботи» на юних рятувальників чекали проходження навісної переправи через яр, переправа паралельними мотузками та колодою, спуск та підйом по перилах, в’язання вузлів та встановлення намету, надання першої медичної допомоги та рятування потерпілих у реальних умовах.
Під час проведення змагань обстановка була напруженою, адже всі команди прагнули до перемоги й називатися кращими та мати право представляти нашу область на XIII Всеукраїнському (VIII Міжнародному) зборі-змаганні юних рятувальників “Школа безпеки”.
Суддівській бригаді було дуже нелегко визначити переможців змагань. Всі учасники були достойні нагород.
Однак, всіх етапах змагань призові місця здобула команда «Барсові діти» ЗОШ № 16 м. Мукачева, яка і зайняла перше місце. Трошки відстала від неї команда Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ст. і третьою була команда Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.
Завершилося дійство нагородою команд – переможниць, яким було вручено кубки, грамоти та цінні подарунки.
Змагання пройшли та надовго запам’ятаються всім учасникам. Багатьох учнів зв’язала міцна дружба, вони обмінялися домашніми адресами, телефонами, тому при від’їзді додому їхні обличчя були трохи сумними, але в очах горів вогник радості і надії на майбутню зустріч та нові знайомства, звершення й перемоги.

О.Т. Федор,
завідувач методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД