Компетентнісний приціл педагогів-позашкільників

work 4

Працівниками кабінету методики виховної та позашкільної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти удосконалюється сутність поняття «професійна компетентність керівника гуртка закладу позашкільної освіти. Для організації практичних занять використовуються такі форми роботи, якворкшоп – навчальний захід, на якому учасники отримують знання на основі власноїактивної роботи, самостійно.

 

Основними відмінностями воркшопа (з англійської – «робоча майстерня»)від заходів іншого типу є висока інтенсивність групової взаємодії, що забезпечує активність, емоційність і самостійність учасників, актуалізує їх досвід. Діяльністькерівника воркшопа спрямована, у першу чергу, на створення оптимальних умовдля розумової діяльності слухачів (ситуації успіху, відсутності загроз та тиску),організацію занурення в комплексний досвід (стимулювання отримання новоїінформації, розвиток навичок, розуміння концепцій) та активного оцінювання(отримання зворотного зв’язку та спрямування педагогів до подальшої рефлексії)

Структура воркшопа – карта – має такі складові:

- визначення мети, завдання;
- І етап – розслаблена увага;
- ІІ етап – занурення в комплексний досвід;
- ІІІ етап – активне оцінювання.

У формі воркшопа проводиться практичні заняття з теми «Програмно-методичне забезпечення діяльності керівника гуртка».
На курсах систематично впроваджуються нові форми і методи діяльності зі слухачами. Кожен із педагогів має можливість поділитися досвідом роботи. Так нещодавно у рамках тренінгу-навчання керівник шахового гуртка Мукачівського центру дитячої та юнацької творчості Орос Роберт Андрійович провів пізнавальне заняття із колегами-курсанти щодо гри в шахи. Уміння грати в настільні ігри дає можливість логічно мислити, орієнтуватися в складних життєвих ситуаціях, поважати хід партнера, учитися бути розважливим та терпеливим.
Для подальшого розвитку набули зміст, форми та методи організації процесу розвитку професійної компетентності керівників гуртків позашкільних навчальних. Під час майстер-класу керівник гуртків Свалявського будинку школярів Гриценко Наталія Володимирівна поділилася вмінням робити прикраси, квіти з бісеру.