Підвищили кваліфікацію вчителі трудового навчання (технологій) та креслення

trud 8

Минулого тижня завершили роботу курси підвищення кваліфікації вчителів трудового навчання (технологій) та креслення. У рамках курсів проведено низку майстер-класів, на яких застосовувались різні технології виконання об’єктів проектно-технологічної діяльності (виготовлення аплікації (з текстильних та природних матеріалів), виготовлення ляльки-мотанки, обробки тонколистового металу, ниткографії та ін.).

Під час проведення майстер-класів увага присутніх зверталась на характерні вимоги до сучасного уроку трудового навчання. Наголошувалось на те, що провідним завданням учителя є реалізація очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів, шлях досягнення результатів визначає вчитель відповідно до матеріально-технічних можливостей шкільної майстерні, інтересів і здібностей учнів, фахової підготовки самого педагога. Учитель повинен продумати всі етапи уроку, шляхи переходу від теоретичного етапу до практичного, передбачити методичні прийоми, підібрати допоміжний матеріал та матеріали для виконання практичних завдань.
Слухачі отримали практичні поради щодо ефективного застосування основних та додаткових технологій при виконанні об’єктів проектно-технологічної діяльності учнів.