Захист України

Про кадрове забезпечення початкової військової (допризовної) підготовки у закладах освіти

zahyst-uВідповідно до Законів України „Про військовий обов'язок і військову службу", „Про основи національного спротиву", на виконання пункту 12 Положення про допризовну підготовку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2000 № 1770, та пункту 9 Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021№ 1443, з метою підвищення рівня початкової військової (допризовної) підготовки учнів (студентів) закладів освіти, Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів освіти призначати на посади вчителів (викладачів) предмета „Захист України" та керівників військово-патріотичного виховання офіцерів запасу або резервістів офіцерського складу, спроможних за віком та станом здоров'я якісно проводити заняття.

Відбувся обласний вебінар для викладачів, учителів предмета „Захист України” (Основи медичних знань)

zahyst

08 вересня Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено обласний вебінар для вчителів, викладачів, керівників методичних об'єднань предмета „Захист України" Закарпатської області (керівник курсів – методист інституту Павко І.Й.).

Учителям предмета «Захист України» (Основи медичних знань)

osn-med-znan-1

Рекомендації учителям предмета «Захист України» (Основи медичних знань) щодо проведення дистанційного оцінювання учнів 11-х класів за Програмою 3-денних навчально-польових зборів (навчально-тренувальних занять)

Конституція України визначає захист Вітчизни є обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

На порядку денному національно-патріотичне (військово-патріотичне) виховання дітей та молоді

djura-logo

ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура») (відкрити документ)

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») Методичний посібник (відкрити документ)

Вимога часу – викладання предмета "Захист України" по-новому

изображение viber 2021-12-16 23-14-13-50816 грудня 2021 року у рамках курсів підвищення кваліфікації відповідно до спільного плану роботи основних заходів з питань військово-патріотичного виховання та підготовки юнаків до військової служби на 2021/2022 навчальний рік департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації з Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки в режимі онлайн відбувся обласний вебінар для викладачів, учителів предмета „Захист України”.
Реалії нашого життя потребують від випускників сучасної школи нових навичок і вмінь для успішної самореалізації, прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готовності до свідомого життєвого вибору, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Відзначено кращих педагогів предмета "Захист України"

nah 2Із метою популяризації предмета „Захист України” в областях зони відповідальності оперативного командування „Захід” проведено огляд-конкурс закладів загальної середньої освіти щодо визначення кращих вчителів предмета „Захист України”. Відповідно до розпорядження військового комісара Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та затверджених умов огляд-конкурс в закладах освіти Закарпатської області проводився у період з 26 серпня по 05 жовтня 2021 року фахівцями районних ТЦК та СП у співпраці з органами управління освітою.

Обласний вебінар для викладачів, вчителів предмета "Захист України"

vebinar1 0Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на 2021 рік та в рамках курсів підвищення кваліфікації вчителів предмета „Захист України” 16 грудня 2021 року об 10.30 відбудеться вебінар з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу. Реєстрацію завершено!

Військово-патріотичне виховання молоді

v8 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн відбувся обласний вебінар для вчителів предмета „Захист України” закладів освіти Закарпатської області.
Метою даного заходу було довести до вчителів (викладачів) методичні рекомендації щодо викладання предмета „Захист України”, особливості організації підготовки молоді до військової служби та військово-патріотичне виховання в закладах освіти Закарпатської області у 2021/2022 н.р.

Військово-патріотичне виховання в умовах сьогодення

изображение viber 2021-05-07 21-11-21Із метою відзначення Дня пам'яті і примирення та 76-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9 травня 2021 року) 05 травня 2021 року проведено в режимі онлайн конференцію відповідно до програми курсів підвищення кваліфікації вчителів предмета "Захист України" та круглий стіл з працівниками інституту за участю Куло Володимира Петровича, полковника у відставці, учасника бойових дій в ДРА, першого заступника обласної ради організації ветеранів України у Закарпатській області. Темою виступу була презентація участі закарпатців у подіях Другої світової війни та основні напрями роботи ветеранських організацій краю щодо національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання в умовах сьогодення.

Рекомендації учителям предмета "Захист України" щодо проведення дистанційного оцінювання учнів 11-х класів за Програмою 3-денних навчально-польових зборів (навчально-тренувальних занять)

n 3dayscamp-453x260Конституція України визначає захист Вітчизни є обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
У статтях 17 і 65 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу.
Готовність Збройних сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від її особового складу, зокрема підготовленості молоді до проходження військової служби.
Метою навчального предмета «Захист України» є формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системного уявлення про військово-патріотичне виховання.