Військово-патріотичне виховання молоді

v8 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн відбувся обласний вебінар для вчителів предмета „Захист України” закладів освіти Закарпатської області.
Метою даного заходу було довести до вчителів (викладачів) методичні рекомендації щодо викладання предмета „Захист України”, особливості організації підготовки молоді до військової служби та військово-патріотичне виховання в закладах освіти Закарпатської області у 2021/2022 н.р.
v1Обласний вебінар підготовлено і проведено методистом Закарпатського ІППО Павком І.Й., полковником у відставці, офіцерами Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковником Гресем В.Д. разом із майором Ігнатовичем І.Б., та за участі начальника відділу у Закарпатській області Міністерства у справах ветеранів України Балашова І.А., полковника запасу.
У заході обговорено основні напрями військово-патріотичного виховання молоді. Розглядалися питання про доцільність створення відповідних можливостей та умов для якісного надання і донесення їх до учнівської молоді, яка формулюватиме правильне мислення та дії громадян як майбутніх захисників України.
За участі директора інституту Сивохопа Я.М. обговорено проєкт розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації „Про організацію допризовної підготовки та військово-патріотичне виховання молоді у закладах освіти Закарпатської області у 2021/2022 навчальному році”, де учасники вебінару перейшли до кількох основних і невідкладних питань, які потребують негайного вирішення, а саме:
-  підвищити роль учителів предмета „Захист України”, залучивши до цього військовослужбовців та ветеранів АТО, ООС;
-  нарощувати зусилля щодо військово-патріотичного виховання у теоретичній і практичній площині, зосередивши особливу увагу на вихованні учнівської молоді;
-  підвищити ефективність проведення заходів із залученням органів виконавчої влади та громадських організацій.
Важливу роль у вирішенні зазначених вище питань відіграє відділ у Закарпатській області Міністерства у справах ветеранів України.
За результатами поведеного вебінару обговорено проблемні питання щодо методичного і матеріально-технічного забезпечення викладання предмета „Захист України”, організації практичних заходів щодо військово-патріотичного виховання молоді.