Дошкільна освіта під крилами захисту

den-doskilla-1

Обласна науково-педагогічна конференція „Дошкільна освіта під крилами захисту", приурочена до Всеукраїнського дня дошкілля, відбулася 21 вересня, відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти ЗІППО й кабінету дошкільної та початкової освіти ЗІППО, зокрема за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.
До участі у конференції долучилися майже тристо педагогічних працівників закладів дошкільної освіти краю. Учасники висловили подяку організаторам та спікерам заходу за змістовні доповіді та дружню емоційну атмосферу.
День дошкілля відзначається задля підняття престижності професії педагога дошкільного навчального закладу; визначення та об'єднання потенціалу дошкільної освіти різних регіонів України; підкреслення цінності і важливості дошкільного віку у формуванні особистості; привернення уваги різних верств населення до дошкільної ланки; підвищення психолого-педагогічного рівня батьків. Це свято було нормативно обґрунтоване Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 і відзначається в останню неділю вересня. 23 березня 2012 року Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти" звернулася з листом до МОН молоді та спорту, запропонувавши відзначати День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні 27 вересня. Саме така дата фігурує в календарі державних свят і пам'ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників.
Окрім основної мети – популяризації дошкільної освіти Закарпаття, метою даної конференції було інформування педагогів краю про зміни, що відбулися у змісті діючих програм розвитку дітей раннього та дошкільного віку; забезпечення інклюзивного/інтегрованого навчання дітей з особливими освітніми потребами; формування інноваційної культури педагогів та ефективного розв'язання поставлених науково-методичних завдань для досягнення нової сучасної якості дошкільної освіти.
З вітальним словом до вихователів краю звернувся директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Ярослав Михайлович Сивохоп.
Ярослав Михайлович наголосив на важливості професії вихователя, відмітив, що професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи, а виховання дітей на початку їхнього життєвого шляху є непростим завданням, адже від його успішного вирішення залежить майже все їхнє майбутнє.
Слова вдячності та захоплення працею вихователів висловила директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації доктор педагогічних наук, професор Мар'яна Михайлівна Марусинець.
У доповіді „Соціальна зрілість дітей дошкільного віку в умовах війни" Мар'яна Михайлівна сконцентрувала увагу учасників конференції на тому, що саме працівники дошкільних закладів, спільно з батьками, стоять на своєрідній фронтовій передовій нашого спільного найближчого майбутнього. Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому закладаються основи світосприйняття і здоров'я дитини, формується особистість і вектор моральності. Учасники конференції висловили щиру вдячність Мар'яні Михайлівні за актуальні питання, які вона порушила в своїй доповіді та за змістовні рекомендації щодо формування соціальної зрілості дітей дошкільного віку.
Запрошеним спікером конференції була автор програми розвитку дитини дошкільного віку „Українське довкілля" доцент кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Білан Олександра Іванівна. Олександра Іванівна звернула увагу педагогів на ті зміни та доповнення, які торкнулися змісту програми розвитку дитини дошкільного віку „Українське довкілля", відповідно до вимог оновленого Базового компоненту дошкільної освіти, розкрила концептуальні засади даної програми.
Завідувач кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Іванівна Рего ознайомила учасників конференції з принципами побудови та можливостями використання програми освіти дітей раннього та дошкільного віку „Освіта і піклування/Education & Care" для забезпечення всебічного розвитку особистості та формування у дитини лідерських якостей, що сприяє успішній адаптації та є основою для безперервної освіти впродовж життя.
Доцент кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти кандидат педагогічних наук Людмила Миколаївна Гуцол розкрила концептуальні засади альтернативної програми формування культури інженерного мислення „STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт".
У змістовній та доступні формі широко презентувала наявні в Україні спеціальні програми навчання та виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Іванівна Утьосова.
Ольга Олександрівна Романчак, методист кабінету дошкільної та початкової освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, виступила з доповіддю „Активізація професійного зростання та творчої діяльності педагогічних працівників Закарпатської області". Ольга Олександрівна повідомила учасникам конференції, які саме заходи проводяться Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації для активної співпраці та надання методичної допомоги різним категоріям працівників закладів дошкільної освіти.
На завершення конференції було зроблено оголошення про започаткування проведення щорічного обласного фестивалю фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти „Скарбниця інноваційних технологій довкілля" за організацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА. Мета фестивалю: сприяння пошуку педагогічних ідей щодо модернізації та удосконалення змісту дошкільної освіти, упровадження сучасних інноваційних моделей освітнього процесу; активізації професійного зростання, самоосвітньої та творчої діяльності педагогічних кадрів області, формування інноваційної культури педагога та ефективного розв'язання поставлених науково-методичних завдань для досягнення нової сучасної якості дошкільної освіти.
Бути вихователем – високе покликання і глибока повага. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія. В цей особливий День ми приєднуємося до привітань на адресу наших вихователів і всіх дошкільних працівників! Висловлюємо їм свою подяку. Бажаємо їм здоров'я, матеріального достатку, особистого щастя і Божого захисту! Зі Святом!

Завідувач кафедри дошкільної, початкової та інклюзивної освіти
к.п.н., доцент Ганна Рего
методист кабінету дошкільної та початкової освіти
Ольга Романчак

 

den-doskilla-1

den-doskilla-1

den-doskilla-1

den-doskilla-1

den-doskilla-1

den-doskilla-1

den-doskilla-1