Робоча зустріч членів творчих груп курсу «Культура добросусідства»

27-28 квітня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшла зустріч членів творчих груп із питань адаптації і подальшої апробації програм і посібників спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в Закарпатській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Київській областях та м. Києві.

Відкрила семінар Вероніка Маюрник, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, начальник управління фінансово-економічної, кадрової, юридичної роботи, бухгалтерського обліку та звітності. Вона також розповіла про актуальність проекту «Культури добросусідства» для загальноосвітніх навчальних закладів Закарпатської області.
Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, привітала учасників та презентувала участь інституту у різних міжнародних та Всеукраїнських проектах. Тетяна Василівна, як керівник творчої групи, детально розповіла учасникам про розроблення інтегрованого курсу для дошкільних навчальних закладів краю «Закарпатський віночок», програми для першого класу з методичним забезпеченням та робочого зошита.
Маргарита Араджионі, керівник творчих груп проекту інтегрованого курсу «Культура добросусідства», наголосила на принципах, підходах, методичних аспектах та акцентувала увагу на адаптації до кожного регіону зокрема.
Азіз Демерджаєв, представник офісу ВКНМ ОБСЄ у справах національних меншин в Україні, наголосив, що Верховний Комісар і надалі здійснюватиме фінансову підтримку курсу спрямованого на толерантне спілкування представників різних національних спільнот у всіх регіонах України.
Учасники презентували звіт роботи за минулі півроку творчих груп у Закарпатській області – Т.В.Палько, директор ЗІППО; Львівській області – Н.В. Пастушенко; Одеській області – О.В Кілівник; Харківській області – К.А. Юр’єва; Херсонській області – М.С. Єлігулашвілі; Чернівецькій області – М.М. Одинак.
Робота освітянського форуму продовжилася у малих групах, де учасники узгоджували напрацьовані варіанти регіональних програм і посібників курсу «Культура добросусідства» за рівнем освіти.
Зацікавила присутніх презентація чернетки програми курсу з методики викладання «Культура добросусідства» для студентів педагогічних спеціальностей вишів 2-4 рівня акредитації (К.А. Юр’єва).
Присутні обговорили спільний план дій та перспективне планування з адаптації й апробації курсу в різних регіонах країни. Олег Смірнов, директор громадської організації інформаційно-дослідного центру «Інтеграція і розвиток» в Україні, розповів про розробку й видання посібників, документальний супровід, експериментальні майданчики, організацію методичних семінарів, консультативних вебінарів та спільних нарад у 2015 році.
Підбиваючи підсумки, учасники узгодили строки виконання робіт із видавничої діяльності та терміни проведення методичних семінарів у різних регіонах України.