Обговорення сучасних контекстів Європейської Конвенції прав людини

pravo 4З нагоди відзначення 70-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини 7 грудня Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з громадською організацією „Світ розвитку суспільстваˮ провів відкриту зустріч за участі педагогів, представників громадськості.

Актуальними питаннями зустрічі стали історичні й сучасні контексти Європейської Конвенції прав людини (Яна Ленгер, д.ю.н., доцент кафедри конституційного права юридичного факультету ДВНЗ „УжНУˮ); найбільш важливі права для українців, як вони оцінюють ситуацію з дотриманням прав людини в країні, наскільки толерантним є суспільство і чи актуальна для України проблематика дискримінації, як збройний конфлікт вплинув на ставлення до прав людини, чи захищають українці свої права і чи вірять в можливість відновити справедливість (Василь Химинець, д. ф.-м.н., професор, професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, Оксана Іваць, к.с.н., доцент кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО).
Дуже важливо, щоб сьогодні згадано про тих, хто боровся у різні часи за право свободи й гідності. Проведений захід є й актом підтримки Маршу «Ahoj Europa!» словацьких партнерів – Центру європейської політики (www.cep.sk).
На завершення зустрічі оголошено старт пілотного проекту „Олімпіада з прав людиниˮ.

pravo 3