Відзначення 160-річчя від дня народження Івана Франка

franko 1

У Закарпатському ІППО щойно відбулася обласна науково-практична конференція „Велет духу: постать Івана Франка в культурно-освітньому просторі України”, присвячена 160-й річниці від дня народження Каменяра.

Відкриваючи захід, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності ЗІППО, к.іст.н. Михайло Басараб відмітив велич Івана Франка в культурному просторі України, відзначив вплив Каменяра на формування світоглядних орієнтирів українського суспільства в історичному минулому та сьогоденні.
Завідувачем кафедри педагогіки та психології, к.п.н., доц. Лідія Ходанич висвітлено педагогічні погляди Івана Франка на тлі реформ сучасної освіти в Україні, відзначено, зокрема, актуальність ідей Івана Франка щодо реформ в освіті, розвитку патріотичного та морально-етичного виховання.
Доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, к.п.н. Петро Ходанич окреслив постать Івана Франка в контексті літературного краєзнавства. Особливий інтерес викликали відеоряди з демонстрацією архітектурних та монументальних пам'яток західної України, пов’язаних з іменем письменника.
Методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін Оксана Опачко ознайомила присутніх з маловідомими сторінками сім’ї Івана Франка, зокрема з постаттю Ольги – дружини письменника.
Методист кабінету координаційно-методичної діяльності Марія Жабляк всебічно висвітлила пісенну творчість поета. У виконанні слухачів курсів ЗІППО – учителів музики прозвучали відомі твори автора.
Учителі української мови та літератури виступили з цікавими повідомленнями, продемонстрували яскраві відеоряди, стосовно життя та постаті Каменяра. Так, учитель Баркасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Зайцева Д. І., а також Велятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Горват С. І. розкрили тему „Вишиванка як маркер національної ідентичності в родині Івана Франка”, а вчитель Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №19 Чобаня Т. Л. цікаво розповіла про малодосліджені біографічні факти з життя письменника, про його твори в постановках на сцені в Україні та Росії, глядачем яких їй довелось бути цьогоріч.
Цікавими були також виступи вчителя Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кус М. В., Підгірянської ЗОШ І-ІІ ст. Щоки Г. І. про маловідомі факти з життя українського генія.
Завершилася конференція круглим столом, де вчителі ділились власним досвідом викладання франкіани в школі, а також екскурсією до літературного музею Закарпатської організації Національної спілки письменників України.
У рішеннях, прийнятих конференцією, наголошено на важливості використання матеріалів, пов’язаних з постаттю І. Франка в навчально-виховному процесі сучасної школи.

franko 3

franko 2

franko 5