Михайло Балудянський і розвиток європейської прогресивної думки І половини ХІХ століття

bal 1

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась обласна науково-практична конференція, присвячена 250-річчю від дня народження вченого, культурно-освітнього діяча Михайла Балудянського. Науковий форум всебічно висвітлив цю пасіонарну постать та довів її важливість у потенційному впливі на підростаючу молодь як людини з народу, яка зуміла вибудувати себе самостійно, ставши першим ректором Петербурзького університету, видатним вченим - економістом та юристом, вихователем дітей у царській родині. Виступаючі не раз наголошували на тому, що саме такі приклади успішних людей мають послужити зразком для молоді.

На конференції було виголошено вітання Вархоли Міхала – президента Академічного товариства ім. М. Балудянського (Словаччина).
Із доповідями на форумі виступили науковці інституту: Басараб М.М., (канд. іст. н.) „Михайло Балудянський: портрет на тлі доби”, Химинець В.В. (д.фіз.-мат.наук, проф.) „Культурно-освітня діяльність Михайла Балудянського”, Офіцинський Р.А. (д. іст. наук., проф.) „Політичні та морально-етичні погляди Михайла Балудянського”, Ходанич П.М. (к.пед.н., доц.) „Мовне питання на Закарпатті доби Михайла Балудянського”, Ходанич Л.П. (к.пед.н., доц.) „Проблема формування світоча з народу у світлі вчення про виховний ідеал Григорія Ващенка: виховне значення постаті М.Балудянського”, Баяновська М.Р. (к.пед.н., доц.) „Духовні і соціально-педагогічні інтенції Михайла Балудянського”.

bal 2

bal 3

bal 4