Письменники у школі

pysmennyk1

Урок літератури рідного краю – це завжди цікаво. А коли на шкільному уроці письменник, то це вже неабияке свято для школярів.
У п’ятницю 21 січня з ініціативи вчителів початкової школи в Ужгородській ЗОШ №19 учні четвертих класів мали змогу поспілкуватися з письменниками Лідією Повх та Петром Ходаничем, які також відомі як педагоги-науковці інституту післядипломної педагогічної освіти. Письменників представила заступник директора Віра Андріївна Захаркевич. Завідувач шкільної бібліотеки Катерина Юріївна Тсамих письменників стала виставка ілюстрацій учнів до нової книжки Лідії Повх «Вірші про школу».

На шкільному сайті з приводу свята літератури читаємо: «Сьогодні у нашій школі відбулася неймовірно емоційна та захоплююча зустріч учнів 4-их класів НУШ з письменницею-землячкою, Лідією Петрівною Повх. Адже дітки мали змогу познайомитися з її творчістю у навчальних підручниках. Щастям для учнів була можливість познайомитися із особистістю, біографією та творчістю Лідії Петрівни вживу, задати їй запитання. Письменниця презентувала нову збірку творів про шкільне життя! Продекламувала декілька жартівливих творів. Лідія Повх намагається відтворити ментальний світ української дитини, користується законами етнопедагогіки, адже сучасний підхід до навчання - це навчання через емоцію».
Петро Ходанич ознайомив дітей зі своїм романом «Таємниця капища Перуна», відповідаючи на запитання допитливих, поділився секретами літературної творчості. Свій перший вірш письменник написав у чертвертому класі, то ж запитав – хто з учнів пише вірші. Виявилася, у кожному з трьох присутніх на зустрічі класів, є кілька юних поетів. Ото ж слово наше знаходить своє продовження в умовах Нової української школи.
Письменники закликали учнів якомога більше читати, бо ж, за словами І.Франка, «книги – морська глибина; хто в них пірнув аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить».
Учні читали напам'ять вірші з чисельних книг Лідії Повх, а на пам'ять подарували поетесі кілька ілюстрацій і її портрет, виконаний руками школярів. Нарешті спільна фотографія на пам'ять і щирі дитячі запрошення на наступну зустріч. Загалом, урок літератури рідного краю перетворився справжнє шкільне свято рідного слова.

Наталія ДАН, вчитель ЗЗОШ І-ІІІ ст №19 м.Ужгорода