Навчання для практичних психологів та соціальних працівників

stijka-ukraina-1

Упродовж 15 квітня – 07 травня 2022 року провідним естонським аналітичним центром „Міжнародний центр оборони та безпеки" (ICDS) у межах програми „Стійка Україна" на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти проведено навчання для практичних психологів та соціальних працівників за курсом із психосоціальної допомоги в кризовому стані, кризового управління та спілкування. Курс покликаний посилити компетенції та навички спеціалістів, які надають психологічну та соціальну підтримку людям, постраждалим внаслідок російського вторгнення в Україну.
Навчання проходило у декілька етапів:
Модуль 1. 15 квітня в офлайн-форматі лектори Дмитро Теперік (Естонія) та Ілля Мірошкін (Україна) провели знайомство учасників, виявили їхній рівень підготовки й очікувань та зробили вступ до програми навчання. Тренери Маті Райдма та Кайса Йюпрус-Талі (Естонія) ознайомили присутніх із основами кризового управління та комунікації.
Модуль 2. 16 квітня відбулася ознайомча онлайн-зустріч (ZOOM) з естонськими кризовими психологами Танель Мейель, Тармо Ліннас (Естонія), а також лекція Олега Покальчука (Україна) „Основи психологічної стійкості в умовах кризи".
Модуль 3. 17–30 квітня тривала самостійна робота учасників із опрацювання матеріалів за списком літератури для обов'язкового ознайомлення.
Модуль 4. 6–7 травня тренери Олег Гуковський, Тетяна Маслова-Брукер (Україна), Танель Мейель, Тармо Ліннус, Сіммо Саар (Естонія) провели офлайн-тренінг для відпрацьовування навичок учасників за чотирма напрямами: „Робота з військовими та їхніми сім'ями", „Тривожність: практичні прийоми, як з нею впоратися", „Техніки зняття психологічної напруги та стресу", „Як „достукатися" до важкого клієнта/постраждалого?".
У навчанні за програмою „Стійка Україна" взяли участь близько 80 працівників психологічної служби та соціальної сфери.

stijka-ukraina-1

stijka-ukraina-1

stijka-ukraina-1

stijka-ukraina-1

stijka-ukraina-1