Новини

Невмирущий дух Григорія Сковороди

skovoroda-news

Українська і світова науково-педагогічна спільнота проводить урочистості з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Савовича Сковороди.
Кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти долучилася до святкувань і 1 грудня провела в змішаному форматі Обласну науково-практичну конференцію «Г.С.Сковорода: на відстані часу».

Електронні освітні ресурси – шлях у майбутнє розвитку України

lectronni-resursy23 листопада в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти із застосуванням сучасних електронних засобів зв'язку розпочав свою роботу Обласний науково-практичний семінар „Електронні ресурси, інструменти, дискриптори як новітні форми і засоби фахового вдосконалення учителів іноземних мов" зініційований кафедрою суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти.
Його учасниками стали науковці кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, педагогічні працівники кабінету суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, учителі іноземних мов і голови професійних об'єднань учителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, а також запрошена гостя семінару – Косик Вікторія, директорка Центру освітнього консультування м. Києва, авторка підручників, посібників, викладачка Київського національного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка.

Як вчилися варити борщ для ЗСУ дошкільнята і першокласники на свято осені?

svatooseni1

Проводити свято осені в закладах освіти Закарпаття вже давно стало доброю традицією. Не оминули його святкування 11 листопада і в Стрипській початковій школі-філії „Великолазівський ліцей" (директорка ліцею – Данко В.С.).

Обласна школа музичного керівника закладу дошкільної освіти

muzker1

Кафедрою суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти 7 листопада проведено в онлайн-форматі Обласну школу музичного керівника закладу дошкільної освіти.
Цього року школа працювала над проблемою «Духовно-моральні цінності у процесі проведення інтегрованих музичних занять у закладах дошкільної освіти». До її роботи долучалися музичні керівники закладів дошкільної освіти Закарпатської області.

Молитви за перемогу в Україні

dn-flesmob1

Музичні керівники закладів дошкільної освіти та вчителі музичного мистецтва ЗДО під час проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти провели флешмоб „Молитви за перемогу в Україні".

Відзначаємо День Української Державності

derzhavnist

З нагоди Дня Української Державності, встановленого Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423, на кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося обговорення плану тематичних заходів кафедри спільно із закладами вищої, загальної середньої, дошкільної освіти, закладами культури і мистецтв, музеями, галереями.

Засідання для координаторів областей з предметів духовно-морального спрямування

duhmor1

Відповідно до плану діяльності Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, з корективами, внесеними війною за незалежність нашої держави, 8 червня проводилося чергове засідання Громадської ради, на яке запрошувалися координатори областей з предметів духовно-морального спрямування.

„Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”

kraeznavstvo-v-kontexti

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувається Х Регіональний науково-методичний інтернет-семінар „Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки", який об'єднав професійні і творчі зусилля науковців закладів вищої освіти і практиків загальної середньої освіти Закарпаття щодо реалізації потенціалу краєзнавства в їх науковій, освітній, педагогічній, виховній діяльності.

Спочатку виховуємо себе

vyhovuemo-sebe

24-25 травня відбувся Всеукраїнський вебінар „Презентація модельної навчальної програми „Духовність і мораль у житті людини і суспільства" для учнів 5-6 класів закладів освіти".
У вебінарі взяла участь старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО Жабляк Марія, яка порушила тему ціннісного потенціалу предметів духовно-морального спрямування в контексті реалізації Нової української школи.

Виховання у період воєнного стану

naukchyt-1

Російсько-українська війна розпочалася в Україні ще в 2014 році. Сьогодні вона стала широкомасштабною. Це – війна проти людяності, демократичних ідей, прав і свобод людини, розбудови української державності і демократичної культури в суспільстві. Вчинені російським військом акти геноциду над українськими дітьми, жінками, цивільним населенням, знаходять в очах світу і людства підтримку, як і спричинене руйнування українських міст, сіл і містечок. Воєнні злочини розбивають серця не лише всім українцям, які прагнуть миру і спокою, а й всім людям доброї волі на планеті Земля.