Шановні бібліотекарі!

main

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, яке традиційно святкують в Україні в кінці вересня. Це  свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у  розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань є шкільні бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, шкільні бібліотекарі, допомагаєте учням, освітянам і батьківській громадскості бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині шкільні бібліотеки є тими інформаційними ланками, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.

26 жовтня 2015 року в усьому світі шістнадцятий раз відзначатиметься Міжнародний день шкільних бібліотек, який святкують щорічно четвертого понеділка жовтня, з ініціативи Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. У 2008 році за пропозицією Міжнародної асоціації шкільних бібліотек Міжнародний день шкільних бібліотек був перетворений на місячник, що проводиться в жовтні.
Місяць замість одного дня! Це достатній термін, аби розказати про досягнення та потенціал шкільних бібліотек, аби продемонструвати все зроблене ними для учнів і вказати на ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей. А ще — це чудова нагода привернути увагу суспільства, представників органів влади та бізнес-структур, педагогічної та батьківської громади до важливого соціального інституту дитинства — шкільної бібліотеки. Адже без спільних зусиль неможливе її успішне перетворення на технологічно оснащений бібліотечно-інформаційний центр, сучасну шкільну бібліотеку XXI століття, що допомагає школярам досягати успіхів у навчанні.
Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.