Про проведення у шкільних бібліотеках Закарпатської області Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек „Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”

01

Протягом жовтня 2016 року у шкільних бібліотеках області втретє пройшов місячник шкільних бібліотек, який відбувся під гаслом „Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”.

До проведення місячника долучилися освітянські бібліотеки усіх адміністративних одиниць області.
Найбільш змістовні заходи проведено у шкільних бібліотеках м. Ужгорода, м. Хуста, Ужгородського, Виноградівського, Рахівського районів.
У рамках Місячника в Ужгородській школі №3 відбулася акція „Українська книжка шукає друга на Сході України”: https://www.facebook.com/uzhschool3/
У рамках заходів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек та згідно з планом роботи клубу любителів книги „Діалог” відбулася творча зустріч учнів ЗОШ №6 з видатною закарпатською письменницею Надією Панчук та презентація її творчості: http://shbic-uzosh6.lite-web.net/.

02
Учні 11-А класу ЗОШ №6 ознайомились з міжнародним соціальним проектом ’Жива бібліотека”.

03
У ролі „живої книги” виступили учні Каріна Глуханич, Ольга Сливканич, Анна Житнєва та Есфірь Чернишева, які намагалися донести основну думки письменника та зацікавити в процесі розмови своїх однокласників книгами Мирослава Дочинця „Вічник”, „Криничар”, „Карби і скарби”, „Книга надиху”.

04
«Жива книга» – це людина, яка готова поділитися з читачем своїм особистим досвідом і відверто відповідати на їхні запитання. Це й спробували зробити наші учасники проекту.
Учням порекомендовано відвідувати офіційний сайт проекту «Жива бібліотека».
Зустріч учнів з художником-педагогом Ангеліною Турак відбулася у НВК Престиж 20 жовтня 2016 р.: https://www.facebook.com/НВК-Престиж-м-Ужгород%D0%A3%D0%B6%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4-574126536060163/?fref=ts

05
Створення особливої казкової атмосфери, що перетворює мрії дитини на дійсність – мета заходу, проведеного в рамках Місячника «Казка в гості завітала» (елементи казкотерапії) в дошкільних групах НВК «Престиж».

06
Зустріч із письменницею Вікторією Василівною Жупан та виставка книг закарпатських письменників відбулась у ЗОШ №19 4 жовтня 2016 р. http://uzhschool19.wixsite.com/
У рамках місячника у ЗОШ №12 відбулася зустріч з Марією Георгіївною Раді та презентація нової книги «Мишка Мімі».
Поспілкуватися та отримати автограф від Олександра Гавроша, який останніми роками плідно творить у царині дитячої літератури, мали нагоду учні ЗОШ №5.

07
13 жовтня у ЗОШ №15 відбулася посвята учнів 2-х класів у читачі. У ході заходу проведено бесіду-роздум «Чи можна сьогодні обійтися без книжок?» www.facebook.com/zos15/
З метою поповнення фонду художньої літератури шкільної бібліотеки у НВК «Престиж», ЗОШ №3, 12 проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».
«Ми читаємо і малюємо» – виставки малюнків на прочитані книги проведено у ЗОШ №12, 15 та НВК «Престиж».
Протягом місячника відбулося багато цікавих заходів у школах Ужгородського району. Учні школи та вчителі мали можливість взяти участь у цих заходах. Уже традиційно до шкільних бібліотек завітали найменші читачі – учні 1 класів. Для них організовано екскурсію «Знайомство з будинком, де живуть книги». Діти із захопленням та цікавістю слухали розповіді бібліотекарів про казковий дім, де живуть різноманітні книжки. Для бібліотекаря було важливим створити атмосферу зацікавленості, щоб водночас донести до дітей потрібну інформацію.

08
У всіх школах району організовувалися різноманітні тематичні виставки національно-патріотичного спрямування:   
«Героям Небесної Сотні присвячується» (бібліотека Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст.);

09
«Історія українських козаків» (Великолазівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

010
«Літературними стежками Закарпаття», «Моя країна – Україна», «Історії розвіяне намисто», «Дивосвіт рідної природи», «Зростаймо громадянами», «Що читали наші батьки» тощо.
Виставка патріотичної тематики «Без верби й калини – нема України» запрошувала користувачів Худлівської шкільної бібліотеки у подорож рідною землею. Увазі читачів пропонувалися книги, які захоплювали учнів своїми подіями та найяскравішими сторінками історії України.
Урочисте відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Руськокомарівській ЗОШ із участю учнів 5 класу під керівництвом бібліотекаря Лукач Н.Ю. та класного керівника Гулей Т.Ю.

011
До дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, яку здавна вважають покровителькою Запорозького козацтва, у рамках місячника бібліотек, у Концівській, Коритнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів бібліотекарі разом з класними керівниками провели загальношкільні виховні заходи-зустрічі з колишніми випускниками школи, які проходили службу в зоні АТО. Учні з захопленням слухали розповіді старших товаришів, захоплювалися їхньою мужністю і вірою в краще майбутнє нашої Батьківщини.

012
У Великолазівській ЗОШ І-ІІІ ст. до дня козацтва проведено пісенний конкурс «Козацька пісня». До заходу підготовлено стіл довідкової літератури «Козацькому роду нема переводу». Завдання конкурсу – популяризація козацької пісні, увічнення пам’яті людей, які героїзмом та подвигом довели свою любов і відданість українському народу.

013
12 жовтня у Лінцівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено виховний захід до Дня захисника України. Учні 11 класів представили літературно-музичну композицію «Коли ми вмирали, нам сурми не грали». Під час виступу демонструвалися фрагменти із фільму Олеся Янчука «Нескорені» та виступи українських філософів та істориків про створення УПА.
Протягом жовтня в усіх школах району проведено бібліотечні уроки, переглянуто презентації «Книга – велике диво створене людиною», «Історія книги» тощо. Так, зокрема, у Концівській ЗОШ І-ІІІ ст. бібліотекар Костик С.Ю. провела урок-презентацію для учнів 5-7 класів «Її величність – Книга», у Сюртівській ЗОШ І-ІІІ ст. бібліотекар Чіслак Н.В. провела літературне читання у 2 класі «Книга відкриває світ», у Руськомарівській ЗОШ І-ІІІ ст. бібліотекар Лукач Н.Ю. та класний керівник Калянин М.О. провели позакласний захід з учнями 3 класу «В гостях у казки».

013
У Пацканівській ЗОШ І-ІІ ст. відкриття місячника розпочалося з бібліотечного уроку «Бібліотеки світу». Метою цього уроку було розповісти про кращі бібліотеки світу, а для кращого сприйняття матеріалу проведено віртуальні подорожі-презентації «20 найкрасивіших бібліотек світу» та «Незвичайні бібліотеки світу». На учнів справили незабутнє враження бібліотеки США, Великобританії, Австрії, Німеччини та інших країн світу. Цікаву інформацію отримали школярі 5-7 класів під час ознайомлення з виставкою краєзнавчої та історичної літератури «Україна є. Україна буде».

015
У Лінцівській ЗОШ І-ІІІ ст. 21 жовтня бібліотекарем Косовілкою Г.І. та педагогом-організатором Булиною В.М. зі школярами у рамках Місячника проведено виховний захід «Свято книги». Під час виступу лунали вірші, пісні та жарти про джерело знань – книгу. Цікаві завдання були підготовлені для учнів 1-4 класів. Свято супроводжувалося презентацією про історію виникнення книги. Після виступу всі присутні мали змогу переглянути виставку учнівських малюнків про улюбленого казкового героя та прочитати цікаві вислови про книги.

016
У Великодобронській ЗОШ І-ІІІ ст. День сімейного читання «Читання в колі сім”ї», під час якого молодші школярі разом з батьками під керівництвом бібліотекаря Молнар Е.Ш. обмінювались враженнями про найкращі прочитані дитячі книжечки, написані українською та угорською мовами.

017
На сайті Коритнянської ЗОШ І-ІІІ ст. бібліотекарем Шандор М.І. створено окрему сторінку електронної бібліотеки школи. Електронна бібліотека допомагає учням школи в їхній самостійній роботі з вивчення окремих розділів тієї чи іншої дисципліни. Тут школярі мають можливість ознайомитись з біографіями та історичними відомостями про видатних українських діячів, письменників, українськими піснями, здійснити віртуальні подорожі музеями світу та пам’ятками України, читати он-лайн навчальні підручники, художню літературу та казки різних народів світу.
Учні початкових класів взяли участь у конкурсах малюнків «Ми читаємо, ми малюємо». Окрім малюнків школярі принесли на конкурс свої улюблені книги, які читають у вільний час, малювали улюблених казкових героїв.

018
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв втіленню основних положень Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючого покоління. Саме з цією метою у школах району проходила акція «Напиши листа захиснику України». Учні писали листи та малювали малюнки воїнам, які захищають нашу землю. У листах діти висловлювали свою подяку захисникам, підтримували їхній дух, наповнювали серце відвагою.
Учні-екскурсоводи Великолазівського, Коритнянського, Середнянського краєзнавчих музеїв провели екскурсію-подорож, яка допомогла учням ознайомитися з історією свого рідного села.
Бібліотекарі Великолазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Дума О.Ю. та Малош С.М. разом із класними керівниками провели пізнавальну виставу для 5-6 класів про «Її величність книгу». Учні розповіли про бережливе ставлення до підручників та художньої літератури.

019
У Великолазівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася зустріч з письменницею рідного села, випускницею школи Пак-Салай М.Й. На зустрічі Мар’яна Йосипівна розповіла про своє дитинство, прочитала свої вірші та запросила вихованців літературної студії «Першоквіт», які також представили свої віршики.
Цікавою та змістовною була вікторина, проведена в Лінцівській ЗОШ І-ІІІ ст. заступником директора з виховної роботи Пожо Я.В. та бібліотекарем Косовілкою Г.І. «Ми сьогодні перевіряємо, що і як читаємо». У конкурсі змагалися три команди: «Всезнайки», «Герої» та «Книголюби», які під час різних випробовувань («Розминка», «Читайлики», «Казкові оголошення», «Конкурс кросвордів», «Загадки» та «Конкурс капітанів») мали змогу проявити кмітливість та винахідливість, продемонструвати всім присутнім свої знання різноманітної літератури. Перемогу в напруженій боротьбі отримала команда учнів 7 класу «Всезнайки».
У Середнянській ЗОШ І-ІІІ ст. у рамках Місячника відбулися цікаві заходи, а саме: день інформації «Зустріч з книгою», бесіда-діалог «Скарб таємничий із книжкової полиці», вікторина-гра «Читання – ось найкраще навчання», тематична виставка «Нашому роду нема переводу» до дня українського козацтва та літературний марафон «Читай, думай, грай». Найбільш вдалим був виступ учнів 4-А класу (класний керівник Коцак О.В. та бібліотекар Басараб Н.І.) «Книга – друг і порадник – бережи її!». Школярі почули багато цікавого про Книгу, її особливість і цінність. Отримали багато дуже цінних порад як її берегти і шанувати. Учні також своїми руками виготовили закладки і подарували їх усім присутнім.
28 жовтня для старшокласників цієї ж школи став незабутнім виховний захід «Україна – єдина країна», який підготували учні 11- А класу під керівництвом бібліотекаря Басараб Н.І. Захід мав на меті розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, ознайомити старшокласників із подіями революції гідності та вшанувати пам'ять про героїв Небесної сотні.
У Сторожницькій ЗОШ І-ІІІ ст. проведено літературний квест для учнів 5-9 класів. Мета такого змагання – організувати активне дозвілля дітей, викликати інтерес до скарбниці української та світової літератури, розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, кмітливість; сприяти виявленню організаторських та творчих здібностей; спонукати до читання художньої літератури. Дві команди учнів змагалися на 5 зупинках, де могли перевірити свої знання міфів, екранізованих творів української та зарубіжної літератури, розшифровували цитати з творів Т.Г. Шевченка.
Відзначилися активністю під час проведення місячника освітянські бібліотеки Рахівського району.
Місячник шкільних бібліотеку у Костилівській ЗОШ І-ІІІ ст. розпочався бесідою за круглим столом зі старшокласниками «Книга вчить, як на світі жить». Ця бесіда сприяла зростанню престижності читання як культурної цінності виховного потенціалу української літератури.
Велика кількість учнів, особливо 4-7 класів, взяла участь у конкурсі малюнків «Ми читаємо і малюємо». Учні зобразили улюблених героїв казок, мальовничі картини природи, фантастичних прибульців із космосу.
Проведено бліцопитування «Твоя улюблена книга», яке показало, що учням до вподоби пригодницькі та фантастичні твори.
У бібліотеці школи оформлено тематичні книжкові виставки «Що читали мої батьки», «Її велич українська книга». Здійснено презентації книг сучасних українських письменників Галини Малик, Андрія Куркова, Мирослава Дочинця, Сергія Жадана та ін. Значна увага приділялася й письменникам-класикам Марку Вовчку, Володимиру Винниченку, Івану Багряному, Василю Барці, Ользі Кобилянській та ін.
Одним із напрямів довідково-бібліографічної діяльності шкільної бібліотеки є інформаційна робота. Складені рекомендаційні списки літератури для батьків «Читаємо всією родиною» та учнів різного віку: «Казковий зорепад» для учнів 1-4 класів; «Мандри у світ пригод» для учнів 5-6 класів; «У світі пригод та фантастики» для учнів 7-9 класів; «Золоті зерна української класики» для учнів 10-11 класів.
Відбулася зустріч учнів старших класів із поетесою нашого краю – Гафією Дмитрівною Данишек. Виховний захід проводився з метою ознайомити учнів з талановитою, оригінальною поетесою, зацікавити дивовижним світом її поезій, сприяти розширенню світогляду учнів, виховувати патріотичні почуття.
Учні декламували поезії «Іду по землі», «Карпати, музико моя!», «Проводжала мати», «Я вдячна долі…» та багато інших. Серед віршів поетеси особливе місце займають вірші про події на Україні. Щеміло на серці, боліла душа, слухаючи їх. Словами поезій Гафія Данишек хоче «достукатися до небес», щоб знищити зло, утвердити панування добра і світла.
Поезія «Спаси, Всевишній, Україну» покладена на музику Василя Поповича. Всі присутні прослухали пісню у виконанні Олександра Садварі та переглянули відеокліп до неї.
Ведучі свята ознайомили учнів із біографією Гафії Дмитрівни, а сама поетеса поділилася спогадами про дитинство, шкільні роки, незабутні моменти. Учнів цікавило, коли вона написала перший вірш, що її надихає на створення поезій, якою літературою захоплюється сьогодні. Поетеса охоче відповідала на дитячі запитання та звернулася до учнів із закликом багато читати, бо саме читання збагачує людину духовно.
Великим дарунком для всіх учасників свята стали нові поезії Гафії Данишек про рідне село, мальовничий наш край, про події на Україні. Не забарилися з подарунками й учні: співали пісні, дарували квіти, щирі посмішки і дитячі свої серця. Наприкінці заходу бібліотекарі шкільної та сільської бібліотек презентували виставку збірок творів поетів та письменників Рахівщини.
Місячник шкільної бібліотеки був насиченим, змістовним та цікавим. Кожен відвідувач усвідомив, що без шкільної бібліотеки школа існувати не може, тому що бібліотека – вісь, навколо якої обертається увесь навчально-виховний процес.
Усі заходи, які були проведені в рамках Місячника у Діловецькій ЗОШ І-ІІІ ст., сприяли активізації творчої діяльності дітей, їхньому духовному та емоційному збагаченню, сприяли вихованню любові до рідного краю, до нашого села, до своєї культури.
Учні школи з цікавістю відвідували заходи, переглядали тематичні виставки, із задоволенням брали участь у їх підготовці. У фойє школи 3-4 жовтня оформлено та озвучено книжково-ілюстративні виставки «Книги, які все знають» з учнями 7 класу.
«Дружба з книгою – свято» з вчителями та учнями 8 класу.
5 жовтня відбулася прем’єра нової книги «Рахівщини славні імена» з учнями 9-х класів та її автором – краєзнавцем М.І. Ткачем. Учні дізналися про людей, які є гордістю нашої школи і села.
6 жовтня учнями 4-9 класів проведено бібліотечний флешмоб «Бібліотека – територія твого успіху!», який мав на меті інформувати учнів про роль бібліотеки в суспільстві, про нові можливості, котрі відтепер надають модернізовані бібліотеки, заохочення до читання.
7-10 жовтня по класах проводився рейд-перевірка підручників з метою бережливого і відповідального ставлення до книги.
10 жовтня цікаво пройшов літературний турнір «Книжкові лабіринти» та інтелектуально-розважальна гра «Найрозумніший». Участь взяли учні 3-4 класів, яким подаровані буклети «Як читати книгу».
12 жовтня з учнями 5 класу відбулася літературна подорож «Сторінками рідного краю». Дійство проходило в кабінеті української мови та літератури. Бібліотекар ознайомила учнів з життям та творчістю М. Фаб’яка. Озвучила книжково-ілюстративну виставку «Я – син землі, що зветься Україна». Учитель та учні декламували поезії про Батьківщину.
13 жовтня з учнями 6-8 класів організовано акцію «Бібліотек@ – світ нових можливостей» щодо привернення уваги перехожих до неповторності книги як носія інформації. Роздано буклети – поради батькам «Як привчити дитину до читання».
У жовтні традиційно, кожного року, проводиться запис учнів 2-х класів до бібліотеки. З цією метою проводжу театралізоване дійство «Посвята у читачі. Мандрівка книжковим містом», де учні знайомляться з Королевою книг. Обов'язково включаю ігрові елементи – «Чарівна скринька» з речами, які належать літературним героям, вікторини, зі складними запитаннями та демонстрація книг, де можна знайти відповіді. Це зацікавило учнів.
У кінці свята учням 2 класу Королева книг дарує «Пам’ятку читача».
17 жовтня пройшов конкурс малюнків для учнів 2-7 класів «Читаємо і малюємо» та конкурс творчої майстерності 3-4 класів «Цікава закладка».
18 жовтня учні 8-10 класів змагалися в літературному бібліо-кафе «Моя історія про книгу і читання». Учні проявляли свою ерудицію й здібності. У змаганнях брали участь 3 команди. Команда 8 кл – «Стожари», команда 9 кл – «Калинові зорі», команда 10-х кл – «Осінні чаклунки». Перемогу отримала команда «Осінні чаклунки».
21 жовтня пройшла доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».
Вже не перший рік шкільна бібліотека проводить цю акцію. Здавалось би, важко в наш час достукатись до людських сердець, та дуже приємно, що у цій школі є такі небайдужі учні, які знаходять можливість відгукнутись на заклик про допомогу у поповненні фонду. Чимало школярів приносять до бібліотеки цікаву, потрібну літературу. Ця акція продовжена до Нового року.
25 жовтня школярі організували флешмоб (танець з книгою). Для учнів школи це лише нова розвага, яка абсолютно не має негативних наслідків, зате дає море позитивних емоцій і відчуття задоволення. У цьому дійстві взяли участь дві групи: учні 4-6 класів під гаслом «Я люблю читати», та 7-9 класи «Я читаю, я пізнаю світ».
26 та 27 жовтня в шкільній бібліотеці проведено бібліотечні заняття для учнів 3-5 класів «Твій друг – книга». На уроці відгадували загадки та відповідали на цікаві запитання, переглядали презентацію «Історія виникнення книги». Метою цих заходів було вивчення історії створення книги, знайомство зі структурою книги, її популяризацією та зацікавленістю до читання.
28 жовтня відбулася лінійка з підбиття підсумків місячника шкільної бібліотеки у Діловецькій ЗОШ І-ІІІ ст.
Під час проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек Виноградівське районне методоб’єднання шкільних бібліотекарів включило до плану такі заходи: віртуальні екскурсії, виховні години, бібліотечні уроки, усні журнали, поетичні читання на класних годинах та в шкільній бібліотеці. Гаслом був вислів: «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».
Учні шкіл та вчителі мали можливість взяти участь у цих заходах. Усі щодня знайомилися з цікавою інформацією виховного змісту, що відповідало зазначеній темі тижня. Кожен тиждень був присвячений конкретній темі та заходам, що допомогли ближче ознайомитися з різними методами популяризації української книги, історії України, краєзнавчих матеріалів, народних традицій, звичаїв, цікаво та з користю провести час.
03 жовтня у Виноградівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стартував місячник шкільних бібліотек. Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек розпочалося з проведення таких масових заходів:
«Скарбниця мудрості людської»;
Інтернет-мандрівки «Найбільші бібліотеки світу»; 
Інформація «Як книжка прийшла до нас»;  
Презентація книги «Усі гетьмани України»; 
Інформаційна година «Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості».
Відкриття Міжнародного місячника шкільних бібліотек у Виноградівській загальноосвітній школі №2 розпочалося з тематичного інформування, де всі змогли ознайомитися з планом місячника та було проведено флешмоб «Моя улюблена книга».
До дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, яку здавна вважають покровителькою Запорізького козацтва, проведено загальношкільний урок мужності «Герої не вмирають» та презентацію книги С.Лойка «Аеропорт».
Проведено годину спілкування «Крокуючи рідним містом», під час якої діти ознайомилися з пам'ятками міста, любувалися красою природи та послухали казку про «Чорну гору».
З нагоди 160-річниці від дня народження І. Франка проведено літературне свято «Мандрівка у казку». Відвідувачі заходу, учні 5-х класів, не лише дізналися про життєвий і творчий шлях письменника, а й мали можливість продемонструвати власні знання творчості та взяти участь у інсценізації казок І. Франка.
Проведено інформаційну перерву до Міжнародного дня шкільної бібліотеки. До бібліотеки на зустріч із книгою прийшли у вишиванках учні 2-х класів. Маленькі відвідувачі із захопленням слухали привітання бібліотекаря та цікавинки про бібліотеку. Кульмінацією стала вікторина про бібліотеку. Учні наввипередки відгадували всі загадки, вибрали собі книжечки та сфотографувалися на згадку.
Віддаючи данину пам’яті тим, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога, у бібліотеці Виноградівської загальноосвітньої школи №4 проведено патріотичну годину «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти». Учні 8-а класу мали змогу поспілкуватися з учасниками бойових дій на Сході нашої країни Блажин С. та Чейпеш Ю., переглянути відео та фотоматеріали, відзняті на лінії фронту.
Проведено пізнавальний турнір «Схрестили шпаги ерудити» між школами міста. У змаганні брали участь команди: «Книголюби» – ЗОШ №1, «Книгознавці» – ЗОШ №2, «Ерудити» – ЗОШ №4, «Книголюби» – ЗОШ №7, «Книготерапія» – ЗОШ №8 і «Кмітливі» – гімназія. Змагання проходило над такими турами: «Ерудит-розминка» – І тур, «Бібліотечна вікторина» – ІІ тур, «Кращий декламатор» – ІІІ тур, «Ерудит – гра» – ІV тур. Між турами проводились музичні паузи. Після гри учні переглянули фільм «Як створюється книга».
Під час проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у НВК «Виноградівська ЗОШ І-ІІ ступенів №6 – дошкільний навчальний заклад» проведено наступні заходи:
Конкурс «Найкращий відгук на прочитану книгу!»;
День відкритих дверей для учнів, учителів;
Конкурс дитячих малюнків «Я малюю свою Україну»;
Учнями Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 проведено флешмоб;
«Я читаю і вас закликаю!»;
Бібліотечний захід «Книга – твій друг і порадник»
Літературно-географічна мандрівка Конкурс малюнків «За казкою навколо світу», «Я малюю казку».
Бібліотекарями Виноградівської загальноосвітньої школи №8 проведено наступні заходи:
Літературний ранок «Я син народу, що вгору йде»;
Конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой»;
Літературна гра-вікторина «Ерудит»;
Екскурсія до шкільної бібліотеки;
Бібліотечний урок «Книга – джерело знань».
У Виноградівській гімназії для учнів 5-го класу проведено виховну годину «Як книга прийшла до нас». Її метою було дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, популяризувати читання літератури, збагачувати знання учнів засобами залучення до книги, формувати щоденну потребу у читанні книг, сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

Інформацію підготувала
методист ЗІППО К.Ю. Турок