Мукачівський район

В сузір’ї славетних імен Закарпаття…

Закарпатська земля дала світові багатьох талановитих людей. І для того, щоб бути гідними дітьми свого краю, щоб бути освіченими, ми маємо вивчати і знати творчість тих людей, яких зростив наш Закарпатський край. Це повинен усвідомлювати кожен учитель-словесник. Сьогодні ми можемо тільки повернути пам'ять про цю людину, проаналізувати його твори, пропустити його думки через себе, а письменникові зобов’язані віддати честь і шану нового покоління Срібної Землі.

Педагог вищої школи

synetarНаш край дав чимало висококваліфікованих працівників вищої школи, які працювали в столичних вузах. Про одного з наших земляків і піде мова.
Іван Синетарнародився 12 квітня 1937 року в селі Гандеровиця, що на Мукачівщині, і був четвертою дитиною сільських землеробів. Батько Іван та мати Марія виховували його, як і старших Михайла, Марію та Анну, у дусі шанобливого ставлення до старших та інших чеснот.

На ниві освіти понад 50 років

altУ грудні цього року кандидат філософських наук, доцент, відмінник освіти України Алмашій Андрій Степанович відзначатиме День народження. Довгий і непростий шлях пройшов він на ниві педагогічної праці.
Народився Алмашій А.С. 22 грудня 1932 р. в с. Гандеровиця Мукачівського району Закарпатської обл. в селянській сім'ї. Початкову освіту здобув у народній школі с.Гандеровиця. Його першим учителем був Ромжа О. О. З теплим почуттям вдячності згадує цього педагога, першого вчителя. Це була розумна, розсудлива і терпелива людина, яка вміла знайти підхід до різних учнів. Дитинство Андрія Степановича пройшло в с. Гандеровиці, в небагатому і маленькому селі, в затишному, трохи архаїчному і своєрідному куточку нашого краю. На початку 1945 року його сім'я переїжджає на постійне проживання в с. Березинку того ж самого Мукачівського району.

Олександр Ромжа – з династії вчителів

Іван Лазар – учень Гандеровицької школи 1962-1966 років

 

 

Є на нашій Землі для кожної людини дороге й миле серцю місце – рідна школа. Вона щоріч з вересня по травень гомінлива, а влітку,  наче принишкла – сумує за дітворою.
Привабливе освітнє середовище, як правило, створюють учителі. І починається, зазвичай, все від першого вчителя, який веде у ще не пізнаний світ. Моїм, як зрештою і трьом сотням дітей кількох поколінь з села Гандеровиця, що на Мукачівщині, такою людиною був Олександр Олександрович Ромжа, якому у червні цього року виповнилося б 100 літ. І зараз добра половина мешканців села з надзвичайною теплотою згадує непересічну постать завідувача школи.