Проєкт року 2020

irexЗакінчується 2020 рік, неочікувано складний, водночас, з новими можливостями, які відкрив для нас проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Звісно, це не єдиний проєкт, учасником якого є Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти. Однак за результатами й досягненнями він не тільки перевершив наші очікування, а й відкрив чудові перспективи удосконалення професійного розвитку педагогічних працівників області.

Повертаючись до початків, коли отримали запрошення, перше, що вплинуло на залученість, – високий авторитет Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів – IREX, яка послідовно і професійно у понад 100 країнах світу реалізує програми для прогресу, зокрема у сфері освіти (у повноті про діяльність IREX знайомтесь за посиланням Our Work | IREX). Не менше важливим чинником нашої зацікавленості була місія «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»: через сучасний та інтерактивний підхід в освіті сформувати навички критичного мислення, цифрової та медійної грамотності, цифрової безпеки та стійкості до впливів у української молоді. 

Перші навчальні тренінги, що відбулися в лютому-березні, захопили учасників не тільки змістом, а й методиками проведення, атмосферою взаємодії.

Від першого дня й сьогодні отримуємо матеріали, які завдяки цікавому змісту й оформленню легко сприймаються будь-якою аудиторією. Розкішна добірка вебінарів довершує спеціалізовані навчання щодо розробки матеріалів, інтеграції навичок критичного сприйняття інформації та викладання інфо-медійної грамотності з використанням інтерактивних методик й онлайн-інструментів.

Незважаючи на фізичне дистанціювання, пов’язане з карантинними обмеженнями, команда проєкту упродовж року гуртувала спільноту освітян, усіма доступними способами розвивала не тільки інформаційну, медійну, візуальну грамотність, критичне мислення, стійкість до впливів, соціальну толерацію, інноваційність, креативність учасників з 24 ІППО, а й надавала підтримку регіональним ініціативам з упровадження інформаційної грамотності у закладах освіти. Сьогодні створена учасниками проєкту спільнота (Вивчай та розрізняй: Інтеграція. Інформація. Інтерактив. | Facebook) розгортає активну діяльність у всіх куточках України.

Наразі ми, учасники проєкту від інституту, працюємо над розробкою освітніх заходів та програм з інфо-медійної грамотності для педагогів області. Споряджені всім необхідним, у тому числі й технічними засобами, які безкоштовно передані компанією Microsoft у рамках проєкту: багатофункціональний пристрій, три надсучасні ТВ панелі, понад десять тисяч ліцензійних пакетів Microsoft Office 365 A113; в дорозі – 13 потужних ноутбуків з повним програмним забезпеченням. Не міряємо грошима (а це сотні тисяч гривен, до слова) – міряємо відкритими «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» 2020 можливостями.