Патріотичне виховання дошкільнят

patriodosk1

Ідучи одного ранку до садочку, мій синочок сказав мені: «А у нас є прапор!». «Я знаю», - відповіла я, бо знала, що у завідувача ДНЗ у с. Горбок Г.В. Алфелді патріотичне виховання дітей, як і духовне чи моральне, знаходяться поруч з такими важливими справами, як чистота, акуратність чи навчання дошкільнят.


Проте мова мого сина йшла про інший прапор. Увійшовши до вхідної зали, я дійсно побачила розгорнутий великий прапор України, жовте полотно якого було з підписами. Це письмові привітання малечі та щирі побажання мужніх солдат, які захищають наші кордони від окупантів та сепаратистів на Сході країни. Це своєрідна подяка українських військових малечі сільського садочка, діткам, котрі, разом зі своїми батьками та вихователями, уже кілька разів збирали продукти харчування та відправляли їх у зону АТО через підтримку волонтерів із району. Бачили б ви щастя і гордість у маленьких сердечках за таку важливу увагу з боку справжніх чоловіків – захисників вітчизни! Як щиро маленькі рученята нещодавно малювали малюночки для воїнів-визволителів, так щиро хлопці з батальйону відписували свої побажання малечі: «Для діточок дитячого садочку с. Горбок» від солдата Деміна з м. Ірпінь, «Миру і Божого благословення», «Миру і щасливого, мирного неба», привіт від капелана о. Романа…
Після такого символічного подарунку у Горбківському садочку крім портрета Шевченкові, куточка символіки України та іншої атрибутики з’явилася ще одна гордість – прапор України від наших захисників!
До речі, хочеться відмітити, що завідувач садочка Ганна Василівна нещодавно запропонувала своє помешкання для переселенців зі Сходу – багатодітній сім’ї Волкових (мати з трьома малолітніми дітьми та їхня бабуся). Волкова Даша відвідує сільський Горбківський садочок, її братик – учень 3 класу Горбківської ЗОШ, а найстарший з дітей продовжує навчання у 10 класі. Ось так – не словом, а ділом виховує своїх підопічних Алфелді Г.В. та своїм власним прикладом вчить доброті і милосердю.

І.О. Попович,
відділ освіти Іршавської РДА

patriodosk2