Виховати патріота України

20151117 104229

Відповідно до плану районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури наприкінці минулого тижня у районному методичному кабінеті відділу освіти Хустської РДА пройшла «творча майстерня» з проблеми «Особливості національно-патріотичного виховання учнів у процесі вивчення зарубіжної літератури».

Епіграфом заходу стали слова видатного педагога В.О. Сухомлинського: «Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується».
Ініціатором та організатором заходу була методист РМК О.Андьол, яка запропонувала членам творчої групи вчителів зарубіжної літератури району підготувати теоретичні та практичні матеріали зі згаданої проблеми. Методист закцентувала увагу на необхідності реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді в контексті вивчення курсу зарубіжної літератури, формування в учнів прагнення до збереження національних традицій і цінностей.    
Теоретичні питання національно-патріотичного виховання школярів висвітлені у виступах Х.С. Поп (Кічерельська ЗОШ І-ІІ ст.), Т.М. Попович (Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), Н.В. Петраш (Велятинська ЗОШ І-ІІІ ст.). Особистісне бачення патріотичного виховання через призму регіонального краєзнавства в системі уроків зарубіжної літератури представила керівник МО С.П. Кострець (Копашнівська ЗОШ І-ІІІ ст.). Н.В. Якубець (Заломська ЗОШ І-ІІ ст.), О.І. Бондар (Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Н.Ю. Ілик (Липецькополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), О.Ю. Галай (Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.) презентували досвід роботи з національно-патріотичного виховання на уроках зарубіжної літератури, поділилися секретами своєї педагогічної діяльності з цього напряму. Усі роботи членів творчої групи супроводжувалися демонстрацією презентацій та відеозаписів фрагментів уроків.
Захід був насичений різними формами роботи та плідним спілкуванням. Учасники «творчої майстерні» щиро подякували методисту О.Андьол та творчій групі вчителів зарубіжної літератури району за змістовну роботу з питань патріотичного виховання нового покоління учнівської молоді.

Т.М. Попович,
голова творчої групи
вчителів зарубіжної літератури
Хустського району.

20151117 105622

20151117 120709