Тиждень педагогічної майстерності

tvorchist 2

Якщо ви не підете за успіхом, у вас ніколи не буде його,
Якщо ви не спитаєте, відповідь завжди буде „ні”.
Якщо ви не зробите крок вперед –
Ви будете завжди знаходитись на тому ж самому місці…
Нора Робертс

На сьогоднішній день позашкільна освіта перебуває в постійному оновленні і вимагає від педагогів новаторських ідей, новітніх підходів в організації та проведенні гурткових занять. Стає очевидним, що досягнення мети сучасної позашкільної освіти пов’язане з особистісним потенціалом педагога-позашкільника, його загальною та професійною культурою, без яких неможливе вирішення наявних проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Саме тому особливої актуальності набувають питання підвищення й розвитку рівня професійної компетентності керівників гуртків.

Згідно з планом роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на 2015/2016 навчальний рік з метою вивчення роботи педагогічного колективу та вивчення системи роботи педагогів, які атестуються, упровадження в навчально-виховний процес ефективних форм і методів роботи з гуртківцями, як засобу розвитку творчості педагога, з 9 до 18 березня 2016 року в ЗОЕНЦ під гаслом „Творчість. Здобутки. Пошук” проводився щорічний методичний захід „Тиждень педагогічної майстерності”.
Основним завданням проведення Тижня є розвиток ініціативи та творчого пошуку педагогічних знахідок, демонстрування та обмін перспективним педагогічним досвідом, секретами власної педагогічної майстерності, упровадження в практичну діяльність передового педагогічного досвіду і організація обміну досвідом роботи.
Програма проведення Тижня поєднала різні напрями роботи педагогів. Проведені заходи та заняття були цікавими і пізнавальними, сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку.
Для підготовки та проведення Тижня педагогічної майстерності було створено комісію, розроблено план проведення Тижня (Наказ № 14 від 01.03.2016 р.), згідно з яким передбачено творчі звіти керівників гуртків, оформлення виставки методичних напрацювань педагогів, проведення відкритих занять, педагогічних читань, взаємовідвідування гурткових занять тощо.
Тиждень представив собою калейдоскоп відкритих гурткових занять, круглих столів, тренінгів та масово-виховних заходів, під час яких педагоги прагнули показати свою майстерність і знання опанованих інтерактивних, проектних та інформаційно-коммунікативних технологій.
Завершився методичний тиждень круглим столом. З упевненістю можна стверджувати, що більшість педагогів на високому рівні володіє сучасними освітніми методиками і технологіями, активно їх впроваджує, використовує і поширює в професійному середовищі.
Проаналізувавши проведену роботу адміністрацією та організаторами круглого столу зроблено висновки про високий рівень проведених методичних заходів, належну підготовку педагогів та прийнято рішення у майбутньому націлити всіх учасників навчально-виховного процесу до пошуку нових методик навчання, на підвищення рівня самоосвіти, збагачення перспективного педагогічного досвіду з урахуванням креативних здібностей педагогів та їхніх вихованців.
Висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю нашим професійним педагогам, талановитим юннатам.

Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші найкращі вітання!

Галина Буряк,
методист відділу
інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

tvorchist 1

tvorchist 3

tvorchist 4