Участь у Всеукраїнській конференції

tur 2

25-26 березня в Черкаській області проводилась Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”. Організаторами виступили Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради за підтримки управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та Національної спілки краєзнавців України.

До участі в конференції запрошено вихованців (гуртківців) позашкільних навчальних закладів туристсько-краєзнавчого напряму, учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, які займаються краєзнавчо-дослідницькою діяльністю. У роботі конференції взяли участь 14 делегацій від 12 областей України: Дніпропетровської, Донецької, Київської, Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Черкаської.
До участі у конференції також запрошувалися делегації навчальних закладів міст та районів Черкаської області.
Програмою конференції передбачалося пленарне засідання, робота секцій за участю науковців-істориків, зустрічі учасників з краєзнавцями, відвідання музеїв та історико-культурних об’єктів Черкащини.
На конференції відбулася робота таких секцій:
1. Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів. Особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи.
2. Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності.
3. Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури.
Закарпатську область представляли гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді: Ірина Пайдак, учениця 9-Б класу Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 Ужгородської міської ради, Владислав Попович та Лілія Марюхнич, студенти ІІІ курсу (спеціалізація „Туристичне обслуговування”) Ужгородського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету.
За підсумками участі у конференції вручено дипломи учасників.

tur 3

tur 4