Народознавчі традиції музичного мистецтва

9

Важливим завданням патріотичного виховання в дошкільному навчальному закладі є прищеплення дітям чіткого усвідомлення національної самоідентичності, що проявлятиметься у знанні власної історії, культури, мистецтва тощо. Одним із майданчиків, на якому можна виховати у дітей патріотизм та заглибити їх у дивовижно розмаїтий світ українства, є музичні заняття.

26Нещодавно районним методичним кабінетом відділу освіти Хустської РДА (завідувач О. Пригара, методист В. Кір’янова) на базі Драгівського дошкільного закладу (в.о. завідувача М. Рішко) проведено семінар музичних керівників ДНЗ з теми „Народознавчий та патріотичний аспект у роботі музичного керівника”. Метою семінару було донести до слухачів важливість та актуальність морально-духовного та патріотичного виховання, його місце в сучасному підході до роботи з дітьми дошкільного віку.
Присутні мали можливість переглянути музичну розвагу „Вечорниці”. Дошкільнята з радістю поринули у захоплююче дійство, співали обрядові пісні, виконували українські таночки, грали в народні ігри, бажали всім людям здоров’я і миру, злагоди й добробуту в рідній оселі та країні.     
Музичний керівник закладу Надія Керита вдало підібрала репертуар народознавчого спрямування: яскравий, легкий, зрозумілий, доступний для дитячого виконання. Над казковим оформленням зали, костюмами дітей, обладнанням, атрибутами й матеріалами працював весь дружний колектив дитячого садка.
У ході семінару у рубриці „Скриня винахідливого педагога” всі присутні ознайомилися з досвідом роботи О.М. Бринзей, музичного керівника Копашнівського ДНЗ.
В.Ф. Кір’янова, методист РМК, продемонструвала присутнім презентацію „Інноваційні технології в музичному вихованні дошкільників” та провела ділову гру „Квест”. Також зауважила, що патріотичні почуття – це результат цілеспрямованого впливу на людину ще з раннього віку, а виховання патріотизму є складником та одним із головних завдань освітньо-виховної роботи музичного керівника в дошкільному закладі.
Ознайомившись із досвідом роботи педагогічного колективу Драгівського дошкільного навчального закладу з питань народознавства, учасники семінару відзначили, що в усіх дошкільних навчальних закладах району педагоги формують у дошкільників уявлення про свій народ, національні корені, родинні обереги, народні промисли, мистецтво, залучають малят до української національної обрядовості, підготовки та проведення народних свят, розваг, широко використовуючи при цьому матеріали народознавчого змісту.
Музичні керівники подякували організатору семінару В.Ф. Кір’яновій за можливість підвищення рівня професійної компетентності щодо завдань і напрямів народознавчого та патріотичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах району.

А. Гусак,
завідувач Рокосівського ДНЗ
Хустського району