Віч-на-віч з Президентом України

 man

22 лютого у Києві відбулася урочиста зустріч Президента України Петра Порошенка з молодими вченими й учнями Малої академії наук України. Серед її учасників – переможці та призери міжнародних та Всеукраїнських інтелектуальних змагань.

У рамках зустрічі проведено виставку науково-технічних розробок юних винахідників та презентацію науково-дослідницьких робіт школярів. МАНівці продемонстрували Президенту та Міністру освіти і науки України Лілії Гриневич 9 науково-дослідницьких проектів.
Серед запрошених – наш МАНівець, одинадцятикласник Сокирницької ЗОШ І–ІІІ ступенів Закарпатської області Валентин Фречка (на фото-другий зліва), який вже представляв свою розробку на різних міжнародних освітянських заходах в Україні, Тунісі, Сербії і США, де викликав зацікавленість фахівців.
– На цьому заході я представляю свій проект у галузі екологічної інженерії, тема якого – інноваційна технологія виготовлення паперу з опалого листя. У своїй роботі пропоную екологічно чистий метод переробки опалого листя на папір. Технологія є достатньо дешевою для використання, із подальшим відновлюванням цього ресурсу. З нього можна виготовляти газетний чи пакувальний крафт-папір, а також туалетний і гідроізоляційний папір, залежно від технології переробки сировини, – поділився своїми напрацюваннями хлопець.
Звертаючись до учнів МАН, Петро Порошенко нагадав, що абсолютна більшість сучасних українських учених починала свій науковий шлях ще в середній школі. А сьогодні юні дослідники й винахідники мають ще більше можливостей для самореалізації і творчого зростання.
– Я дуже пишаюся тим, що зараз є абсолютно інші умови, коли інтелектуальний світ відкритий для української молоді, – зауважив Президент.
У черговий раз вітаємо Валентина з науковим досягненням, бажаємо сил, здоров’я і наснаги – не здавати підкорених вершин, не зупинятися на досягнутому, нарощувати темпи, поглиблювати знання і принести в скарбничку Хустської районної філії Малої академії наук подвоєний арсенал звитяг.

 

man 1

 

 

man 2

Колективне фото з Президентом – на згадку про зустріч.

За матеріалами сайту Малої академії наук України