Розвиток професійної компетентності вчителів при вивченні алгоритмізації та програмування

alho 1

На базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики „Розвиток професійної компетентності вчителів при вивченні алгоритмізації та програмування”.

Наука програмування активно займає позиції у школах цілого світу. Сучасний світ зростає і так швидко змінюється, що традиційні методи навчання, засновані головним чином на безпосередньому отриманню знань, все більше втрачають свою значимість. У мінливій реальності ми вже не в змозі передбачити, яка інформація знадобиться в майбутньому нашим сучасним учням. Розвиток цивілізації систематично прогресує, і ніщо не вказує на те, що ця тенденція зміниться у найближчому майбутньому. Одним із найбільш перспективних інструментів у контексті розвитку вказаних вище напрямів є наука програмування.
Програми керують нашими домашніми комп’ютерами, серверами банків та інтернет-порталів, планшетами, мобільними телефонами, пральними машинами, ліфтами. Тому вже не вистачає спеціалістів у цій галузі, яка є надзвичайно прибутковою та затребуваною, а в майбутньому їх не вистачатиме все більше. Тому у сьогоднішніх програмах з інформатики все більше часу відводиться на розділ „Програмування”. Наука програмування дозволяє дітям виражати себе, впливає на їхню творчість та впевненість у собі.
Щоб навчити учнів азам програмування сам учитель повинен володіти ними. Інформатика – сучасна та динамічна наука, а сучасний вчитель повинен сам прикладати зусиль для опанування мов програмування.
На даному семінарі вчителі Нанківської школи показали елементи програмування у 9 класі. Учитель інформатики Пацкан Ю.Ю. провів урок „Розміщення аудіо- та відеофайлів на вебсторінках”. Це сучасна тема, яка подобається учням, але зробити це можна за допомогою мови розмітки гіпертексту HTML. Тому на уроці не тільки учні, а й присутні вчителі могли навчитись азів цієї мови програмування.
Учитель Поподинець Н.М. провела майстер-клас з учителями з опанування векторного графічного редактора Inkscape. Не всім легко це давалось, не у всіх все вийшло, але метою було саме продемонструвати колегам, що існує надзвичайно великий спектр програмного забезпечення. Учителі можуть обирати різне, а є й учні, які часом працюють у програмах, якими не володіють вчителі. Тому важливо, щоб хтось передавав свої навички іншим колегам.
Також цікавим був виступ голови РМО вчителів інформатики Алексовича В.Ю., який розповів про сучасні тенденції програмування та його роль у навчанні.
РМО вчителів інформатики висловлює подяку адміністрації Нанківської ЗОШ І-ІІІ ст. за якісну підготовку семінару та комфортне перебування учасників у її стінах. Окрема подяка директору школи Грицаку М.О. за чудову презентацію школи, розповідь про історію села та його цікавих місць, а також екскурсію до „Музею хліба”.

Шеверя М.,
методист РМК,
Хустський р-н

alho 2

alho 3

alho 4