„Методичні гостини” у Березові

20180926 101609

Осінь – найкраща, найочікуваніша пора року, бо саме вона відкриває двері в новий навчальний рік. Цьогорічний вересень – особливий, адже саме з 1 вересня 2018 року стартувала освітня реформа „Нова українська школа”.

Нова школа – це вимога часу. Вона покликана не лише давати знання, а й вчитися застосовувати їх на практиці та формувати ставлення і цінності. Нова реформа висуває нові вимоги до педагогічних працівників. Саме про нихта нові методи і підходи до процесу навчання йшлося на засіданні „Школи молодого вчителя”, яке відбулося 26 вересня цього року на базі Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Хустського району.
Проходила зустріч у формі „Методичних гостин”, де молоді спеціалісти району мали можливість ознайомитись із педагогічними надбаннями своїх колег, досвідчених учителів української мови та літератури. Заступник директора з навчально-виховної роботи М. Барна провела віртуальну подорож Березовом – представила два учнівські проекти про рідне село та народно-етнографічний музей. Окрім того, представила присутнім копітку роботу вчителів української мови та літератури.
Відвідали урок української мови у 8-А класі з теми „Речення. Прості і складні речення”, проведений вчителем І.В.Лемак. Інна Василівна показала, як методично правильно розподілити час на виконання різних завдань, зберігши структуру уроку. Філологи району у своїй педагогічній практиці вже використовують інтерактивні методи, деякі з них продемонстровано на уроці, а саме: метод „Прес”, „Аукціон знань”, „Синтаксичний експрес”, „Лінгвінстична лабораторія”.

Не менш цікавий вид роботи – кроссенс – було запропоновано на майстер-класі за творчістю Тараса Шевченка, який провела вчитель української мови та літератури М.В. Тегза. Кроссенс зацікавив присутніх тим, що це новий спосіб сказати про Кобзаря загальновідоме.

Взяли активну участь філологи в евристичній бесіді з елементами тренінгу, презентованій методистом РМК Н. Подолей. Вони стали учасниками дійства, висловлювали свої думки з приводу доречності застосування інтерактивних вправ та методів на уроці. У своєму виступі Наталія Михайлівна наголосила на тому, що у Новій українській школі будуть широко застосовуватися методи викладання, засновані на тісній співпраці вчителя й учнів, тобто саме ті, які пропонує нам інтерактивне навчання та інноваційні технології.
Молоді вчителі району отримали поради від старших колег та слушні настанови методиста РМК Н. Подолей.

            О. Галай,
учитель Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
Хустський р-н

20180926 102955

20180926 111209